Gorzów "w skrócie": pomóż zorganizować lepsze Dni Gorzowa

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Tomasz Rusek

Gorzów "w skrócie": pomóż zorganizować lepsze Dni Gorzowa

Tomasz Rusek

Urodziny miasta są co prawda w lipcu, jednak Miejskie Centrum Kultury już się zabiera za organizację imprezy, która rok temu zgromadziła tysiące gorzowian.

I zbiera pomysły, uwagi, sugestie. Oraz zachęca do zaangażowania się w organizację zabawy. Jak to zrobić? Na początek wystarczy wypełnić ankietę (jest do pobrania na www.gorzow.pl) i wysłać ją na: [email protected] w terminie do końca kwietnia.

Znajdź czas na te szkolenia
Planujesz założyć własny biznes? Masz milion pytań i poszukujesz konkretnych, fachowych podpowiedzi? Świetnie: zarezerwuj sobie czas na darmowe spotkania z ekspertami, które w przyszłym tygodniu organizuje wydział obsługi inwestora i biznesu. Jak informuje magistrat, do dyspozycji gorzowian będą pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Urzędu Skarbowego oraz Powiatowego Urzędu Pracy.
Dyżurować będą w budynku Urzędu Miasta przy ul. Myśliborskiej 34 w pokoju nr 10 (na parter), od 10.00 do 13.00. 8 lutego zaprasza ZUS, 9 lutego skarbówka, a 10 lutego pośredniak.
Miasto zapewnia, że dyżury mają być cykliczne. Kolejną edycję zaplanowano na 7-9 marca.

104 się nie spóźnia, to tylko korekta
Miejski Zakład Komunikacji wprowadza korektę rozkładu linii 104. Z Baczyny autobus będzie wyjeżdżał nie o 16.25, ale pięć minut później.

W urzędzie gminy dyżurują prawnicy
Musicie skorzystać z porady adwokata, radcy prawnego? Jeśli jesteście mieszkańcami gminy Deszczno, możecie przyjść do urzędu - od poniedziałku do piątku od 9.00 do 13.00.

Policja zaprasza na konsultacje
Gdzie jest bezpiecznie, a gdzie strach chodzić? W którym miejscu zbierają się chuligani, a w którym pijaczkowie? Wiesz? To przyjdź na konsultacje z policjantami i pomóż im stworzyć mapę zagrożeń. Dziś (3 lutego) o 14.00 spotkanie będzie w Gminnym Ośrodku Kultury w Starym Kurowie, a o 15.00 w Spółdzielni Mieszkaniowej Dolinki przy ul. Okólnej 35 w Gorzowie. Jutro (4 lutego) mundurowi zapraszają o 14.00 do komendy miejskiej w Gorzowie przy ul. Wyszyńskiego 122, (to konsultacje na szczeblu powiatu) oraz o 17:00 do osiedlowego klubu przy Osiedlu Leśnym 5 w Kostrzynie. 8 lutego o 11:00 jest spotkanie w Witnicy - będzie w sali widowiskowej miejscowej OSP.

Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.