Gorzów "w skrócie": przynieś nam stare zdjęcia!

Czytaj dalej
Fot. arch. pana Bogusława
Tomasz Rusek

Gorzów "w skrócie": przynieś nam stare zdjęcia!

Tomasz Rusek

Można opowiadać, można snuć historię, ale nic lepiej nie opowie, jak kiedyś było w Gorzowie, niż stare fotografie.

Na tej - z archiwum pana Bogusława - widać mężczyznę stojącego przy skrzyżowaniu ul. Jagiełły i Dzieci Wrzesińskich. Sprawdźcie w rodzinnych albumach, czy przypadkiem nie kryją się tam podobne skarby. Są? To przynieście je do „GL” (drugie piętro w Parku 111), albo przyślijcie wraz z opisem na: [email protected]. Najciekawsze wydrukujemy!

Koło przychodni dobudują windę
Koło ośrodka zdrowia przy ul. Piłsudskiego (przy myjni Szaniec) będzie winda. Miasto dostało taką informację od właścicieli przychodni.

Droga do marketu w Kłodawie zostanie otwarta
Wójt Kłodawy Anna Mołodciak nie uwzględniła żadnej z najnowszych uwag mieszkańców - potwierdził nam urząd gminy. To oznacza, że plan przestrzenny, który na osiedlu domków jednorodzinnych dopuszcza przy ul. Tęczowej budowę 600-metrowego marketu, trafi pod głosowanie na sesję. Protestujący przeciwko marketowi są rozgoryczeni, zapowiadają, że będą na sesji.

Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.