Gorzów "w skrócie": remont Jagiełły, kto ukradł wódkę

Czytaj dalej
Fot. KWP Gorzów
Jarosław Miłkowski

Gorzów "w skrócie": remont Jagiełły, kto ukradł wódkę

Jarosław Miłkowski

W tej rubryce prezentujemy krótkie informacje z Gorzowa i okolic.

Jagiełły już otwarta, a co z przystankami?
Prawdopodobnie w środę, a możliwe nawet, że jeszcze we wtorek 8 grudnia autobusy powrócą na swoje stare przystanki przy ul. Jagiełły. Nie oznacza to jednak, że będą wjeżdżać do zatoczek. Powód? - Wylany na nich beton „dojrzewa” 28 dni. Autobusy wpuścimy na nie dopiero po nowym roku. Do tego czasu pojazdy będą zatrzymywały się przy prawej krawędzi ulicy, a na betonową zatoczkę będą mogli wchodzić jedynie pasażerowie - mówi Rafał Krajczyński, miejski inżynier ruchu. Na ul. Jagiełły samochody wróciły w weekend. Aktualnie trwa w mieście jeszcze jeden drogowy remont - na ul. Wyczółkowskiego.

Chciał cicho wejść, więc... wybił szybę
Policjanci zatrzymali 25-letniego mężczyznę, który włamał się do jednego z barów, by ukraść z niego alkohol. Po otrzymaniu zgłoszenia mundurowi zaczęli patrolować okolice baru. W trakcie patrolu natrafili na mężczyznę odpowiadającego rysopisowi wytypowanej wcześniej osoby. Mężczyzna miał zranioną dłoń, a pod kurtką trzy butelki wódki. Tłumaczył, że chcąc cicho wejść do sklepu, wybił szybę kamieniem, a dłoń zranił przez uszkodzone drzwi - informuje Tomasz Bartos z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie. 25-latek przyznał się do kradzieży. Za ten czyn oraz włamanie grozi mu nawet do dziesięciu lat więzienia. - Za tego typu przestępstwo grozi wysoka kara bez znaczenia na wartość łupu - tłumaczy Bartos.

Urzędnicy liczą pojazdy w centrum
Liczenie potrwa do piątku. Ma dać odpowiedź na pytanie: czy z ul. Sikorskiego można zrobić deptak.

Wydział komunikacji się przeprowadza
W związku z tym w piątek wydział komunikacji będzie zamknięty. Wydział przenosi się z ul. Przemysłowej na ul. Myśliborską.

Jarosław Miłkowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.