Jarosław Miłkowski

Gorzów "w skrócie": rezygnacja w ZUO, protest KOD-u

To już druga manifestacja KOD-u w Gorzowie Fot. Archiwum "GL" To już druga manifestacja KOD-u w Gorzowie
Jarosław Miłkowski

W piątek, 22 stycznia przypada rocznica śmierci bpa Wilhelma Pluty, w sobotę znów będzie manifestacja Komitetu Obrony Demokracji. A co poza tym słychać w Gorzowie?

Wieloletni szef ZUO odchodzi z firmy
- Zakład Utylizacji Odpadów dojrzał do zmian - mówi Marek Wróblewski. We wtorek złożył rezygnację z funkcji wiceprezesa ZUO (był nim od sierpnia, wcześniej przez wiele lat był szefem miejskiej spółki). Wróblewski w dalszym ciągu pozostaje jednak prezesem Gorzowskiego Ośrodka Technologicznego.

30 lat temu zginął bp Wilhelm Pluta
W piątek, 22 stycznia mija rocznica tragicznej śmierci pierwszego ordynariusza Gorzowa. Msza w jego intencji w katedrze o 11.00.

Dowiesz się, jak prowadzić biznes
Młodzi gorzowianie ze społecznego projektu: O krok od fortuny zapraszają dziś o 17.30 na spotkanie z biznesmenem Markiem Zienteckim (biblioteka wojewódzka).

KOD organizuje drugą demonstrację
W sobotę 23 stycznia o 12.00 na Starym Rynku odbędzie się już druga w Gorzowie manifestacja Komitetu Obrony Demokracji. Tym razem KOD będzie protestował przeciwko wchodzącej 7 lutego w życie, a przegłosowanej w miniony piątek ustawy o policji. - Ona pozwoli sprawdzać preferencje seksualne na podstawie stron przeglądanych w internecie - mówi Robert Krzych, przedstawiciel KOD-u. 9 stycznia na pierwszej manifestacji komitetu w Gorzowie było ok. 300 osób.

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.