Gorzów "w skrócie": sprawdzamy ofertę na ferię i pytamy, co z drzewami

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Tomasz Rusek

Gorzów "w skrócie": sprawdzamy ofertę na ferię i pytamy, co z drzewami

Tomasz Rusek

Choć zimowa przerwa w szkolnych zajęciach zaczyna się dopiero 18 stycznia, to gorzowskie instytucje kulturalne już chwalą się swoją feryjną ofertą.

Atrakcje przygotowały: Miejski Ośrodek Sztuki, Miejskie Centrum Kultury, Teatr im. Juliusza Osterwy, oddziały Muzeum Lubuskiego im. Jana Dekerta, CEA – Filharmonia Gorzowska oraz filie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zbigniewa Herberta. Warto się z nią zapoznać z propozycjami i... wybrać coś dla siebie. Ponieważ zapisy - jak informuje magistrat - w niektórych instytucjach już są prowadzone!
Oczywiście bogatą ofertę szykuje też Ośrodek Sportu i Rekreacji. Szczegóły znajdziecie na www.gorzow.pl.

Wycięli drzewa bo przeszkadzały
- Dlaczego z okolic Kanału Ulgi wycięto drzewa? Rosły tu od Niemca. A jak Niemiec coś planował, to znaczy, że było potrzebne - mówi Czytelnik Maciej z Zawarcia, który zgłosił nam temat. Zapytaliśmy o wycinkę magistrat. Urząd wyjaśnił, że drzewa wzdłuż wału przy Kanale Ulgi zostały usunięte przez Lubuski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych. „Drzewa stwarzały zagrożenie ze względu na swój stan zdrowotny, dodatkowo, po ostatnich wichurach, znaczna ich część uległa uszkodzeniom. Głównym powodem usunięcia drzew był ich niekorzystny wpływ na konstrukcję wału” - czytamy w wyjaśnieniu. W sumie wycięto 45 drzew, głównie topoli w zaawansowanym wieku.
Nowych nasadzeń nie będzie - wyklucza to Prawo Wodne. Zabrania ono zasadzanie drzew w bezpośrednim sąsiedztwie wału.

Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.