Jarosław Miłkowski

Gorzów "w skrócie": tramwaj jak Mikołaj, przeprowadzka urzędników

Tak wygląda świąteczny tramwaj Fot. Urząd Miasta w Gorzowie Tak wygląda świąteczny tramwaj
Jarosław Miłkowski

Z okazji Bożego Narodzenia od kilku dni po mieście jeździ świąteczny tramwaj. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że wygląda jak... św. Mikołaj.

Z okazji Bożego Narodzenia od kilku dni po mieście jeździ świąteczny tramwaj. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że wygląda jak... św. Mikołaj. Przyozdobiony jest tysiącami lampek, a na na dachu ma... mikołajową czerwono-białą czapkę.

Jeszcze tylko w poniedziałek 14 grudnia ma trwać przeprowadzka wydziału komunikacji na ul. Myśliborską 34. Od wtorku urzędnicy znów będą nas obsługiwać.

Spółka SE Bordnetze od wiosny do jesieni chciała zatrudnić 400 osób, a przyjęła około tysiąca - napisaliśmy w piątek. Wyjaśniamy, że chodzi o rok 2014.

Na najbliższej sesji (zaplanowano ją za tydzień - na 21 grudnia) radni mogą zgodzić się na to, aby księgarnie mogły płacić niższy czynsz. Będzie to możliwe, jeśli w części lokalu oprócz sprzedaży książek będą prowadziły „niezarobkową działalność kulturalną”. To mała zmiana w podejściu urzędników do stawek czynszu za księgarnie. Ekipa poprzedniego prezydenta miasta, mimo wielu próśb księgarzy, nie godziła się na żadne obniżki czynszu.

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.