Jarosław Miłkowski

Gorzów "w skrócie": trwa liczenie samochodów, zmienia się rozkład linii 128

Liczenie samochodów trwa od 7 grudnia. Fot. pixabay.com Liczenie samochodów trwa od 7 grudnia.
Jarosław Miłkowski

W centrum Gorzowa trwa liczenie aut, a w środę zmienia się rozkład linii 128. Co jeszcze słychać w Gorzowie?

Pobity 16-latek leżał koło szkoły

W poniedziałek po 15.00 u zbiegu ul. Warszawskiej i Szkolnej, w pobliżu wejścia na dziedziniec III LO, grupa przechodniów dostrzegła leżącego, zakrwawionego
16-letniego chłopaka. - Doznał on obrażeń twarzy i trafił do szpitala. Chłopak pamięta tylko tyle, że został prawdopodobnie zaatakowany przez kogoś od tyłu - mówi st. sierż. Tomasz Bartos z zespołu prasowego lubuskiej policji. Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia, przesłuchiwali świadków i sprawdzali monitoring. Pod uwagę bierze się kilka okoliczności tego zdarzenia, nie wyklucza się pobicia. Ale ostateczną wersję potwierdzi śledztwo.

Przy Źródlanej znaleźli źródło biżuterii

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy włamywali się do mieszkań. Zaczęło się od ujęcia 31-latka oraz jego osiem lat młodszego kolegi. Po sygnale od jednej z mieszkanek mundurowi złapali ich tuż po włamaniu do jednego z mieszkań w bloku przy ul. Źródlanej. Mężczyźni ukradli stamtąd biżuterię wartą 3 tys. zł. Dwa dni później policjanci zatrzymali trzeciego ze sprawców - 29-latka, który pomagał pozostałej dwójce. - Wszystkim trzem grozi kara do dziesięciu lat więzienia - informuje Tomasz Bartos z lubuskiej policji.

W środę zmienia się rozkład linii 128

Przyzwyczailiście się do autobusu linii 128, który jeździ z Manhattanu przez os. Piaski na os. Staszica? To teraz będziecie musieli odzwyczaić się od dotychczasowego rozkładu jazdy na tej linii. W środę 16 grudnia wchodzi w życie jego korekta. Zmiany dochodzą nawet do kilkudziesięciu minut. Szczegóły znajdziecie na rozkładach na przystankach oraz stronie internetowej MZK.

Ileż to samochodów jeździ po mieście?

W centrum miasta trwa wielkie liczenie samochodów. Jeden z wielu punktów pomiarowych znajduje się... koło katedry. To tu, w specjalnie oznakowanym bmw, spotkaliśmy w środę 16 grudnia dwóch panów Piotrów. Z wielkimi arkuszami pełnymi tabelek siedzieli i od samego rana do popołudnia wpatrywali się w skrzyżowanie. Zaznaczali dosłownie każdy przejeżdżający pojazd, a także to, czy jest to osobówka czy może bus. Przypomnijmy: wielkie liczenie pojazdów trwa w całym mieście. Jedna ekipa robi to, by poznać popularność dróg w ścisłym centrum (dane są potrzebne, by określić, czy da się na Sikorskiego zrobić deptak). Druga załoga przelicza pojazdy na potrzeby innej inwestycji: budowy północnej obwodnicy Gorzowa. Tu badane są przejazdy m.in. na rondzie Gdańskim i Solidarności.

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.