Tomasz Rusek

Gorzów: Władysław Andryka będzie miał pomnik. Został zabity na Zawarciu. Znacie go? Warto poznać jego historię [GALERIA]

Wiosną w mieście będzie nowy pomnik. Upamiętni żołnierza wyklętego, który został zastrzelony w kinie Kapitol. I teraz zadanie dla gorzowian: pomóżcie Fot. zbiory Archiwum Państwowego (ze zbiorów rodziny)/ Jerzy Synowiec Wiosną w mieście będzie nowy pomnik. Upamiętni żołnierza wyklętego, który został zastrzelony w kinie Kapitol. I teraz zadanie dla gorzowian: pomóżcie wskazać, gdzie ustawić rzeźbę i... może się do niej dołożycie?
Tomasz Rusek

Wiosną w mieście będzie nowy pomnik. Upamiętni żołnierza wyklętego, który został zastrzelony w kinie Kapitol. I teraz zadanie dla gorzowian: pomóżcie wskazać, gdzie ustawić rzeźbę i... może się do niej dołożycie?

Że pomnik będzie, to już postanowione. Pewne jest też, że ma być wspomnieniem właśnie W. Andryki (o nim samym w dalszej części tekstu). Ma kosztować około 50 tys. zł. I to na razie... jedyne pewne rzeczy!

Każdy głos jest ważny

Jeden z inicjatorów budowy - adwokat, radny i współzałożyciel Towarzystwa Miłośników Gorzowa - Jerzy Synowiec wyjaśnia bowiem, że lokalizacja i wygląd pomnika to cały czas temat do dyskusji.

CZYTAJ DALEJ:

  • W Gorzowie będzie nowy pomnik. Gdzie go ustawić?
Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Tomasz Rusek

Gorzów to moje ukochane miasto. Tutaj się urodziłem, tutaj mieszkam. Interesuję się leżeniem, oglądaniem seriali oraz braniem urlopów. Bardzo ciekawi mnie wszystko, co dzieje się w powiecie międzyrzeckim. Piszcie do mnie śmiało: trusek@gazetalubuska.pl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.