GORZÓW WLKP.: Nakrętki na specjalistyczny rower dla Wiktorii Klińskiej zbiera już chyba całe województwo lubuskie

Czytaj dalej
Fot. Jakub Pikulik
Aleksandra Szymańska

GORZÓW WLKP.: Nakrętki na specjalistyczny rower dla Wiktorii Klińskiej zbiera już chyba całe województwo lubuskie

Aleksandra Szymańska

Trwa nasza zbiórka nakrętek. Gromadzimy je, żeby Wiktoria Klińska z Gorzowa dostała rower. Musi być specjalny, dla osoby z wrodzoną łamliwością kości.

Czytelnik z centrum Gorzowa nakrętki przynosi regularnie. Dwie pełne siaty wtaszczyła do redakcji Czytelniczka z Kłodawy. Pojemniki na nakrętki w Słubicach zaczynają się przepełniać. W przedszkolu i żłobku Tup Tup w Zielonej Górze właśnie ruszyła zbiórka...

Nasza akcja objęła już chyba całe województwo. Przypomnijmy, gromadzimy plastikowe nakrętki, żeby zebrać pieniądze na rower dla Wiktorii Klińskiej. Nastolatka ma wrodzoną łamliwość kości. Ciężko to sobie wyobrazić, ale dla takiej osoby zagrożeniem może być już zwykłe kichnięcie, zwykły uścisk dłoni.

Zbiórka dla Wiki rozpoczęta

Wiktoria jest z Gorzowa, ale co to za "przeszkoda" dla ludzi o wielkich sercach. Gdy tyko napisaliśmy, że gorzowianka ma marzenie i co jest do tego potrzebne, zareagowali Czytelnicy z całego województwa.

Tych z południa poprosiliśmy, żeby nakrętki dostarczali do siedziby GL w Zielonej Górze (al. Niepodległości 25). Tych z północy - żeby przynosili choćby do gorzowskiej redakcji (ul. Sikorskiego 111).

POLECAMY TEŻ
Gorzów zbiera nakrętki na specjalistyczny rower. Marzy o nim Wiktoria Klińska, chora na wrodzoną łamliwość kości

Po telefonach od Czytelników ze Słubic z pomocą przyszedł nam urząd miejski. - Pojemniki na nakrętki są w Przedszkolu Krasnala Hałabały - dała znać rzeczniczka urzędu Beata Bielecka i tak zaczęła się zbiórka w Słubicach (pojemniki już powoli się przesypują).

- Zbiórka nakrętek dla Wiki rozpoczęta - dała znać Krzysztofa Wachońska z Niepublicznego Żłobka i Przedszkola Tup Tup w Zielonej Górze.

- Mam w niej 24 dzieci. Od początku roku zbieraliśmy nakrętki, a teraz zdecydowaliśmy przekazać je dla Wiktorii - zapowiedziała wychowawczyni. Jak się okazuje, w SP 20 nie tylko grupa przedszkolna zbiera nakrętki. I jak się okazuje, nie tylko nakrętki - dla Wiktorii jest jeszcze ogromny zapas baterii (zużyte baterię też pomogą zgromadzić pieniądze na wymarzony rower).

Szklane kości i uśmiech, który rozbraja

O osobach takich jak Wiktoria mówi się, że mają "szklane kości". Gdy przyszła na świat w 2005 r., lekarze stwierdzili u maleństwa złamania nóg, żeber i inne schorzenia. Dziesiątki operacji, setki wizyt w poznańskiej klinice, nieustająca rehabilitacja - taka jest codzienność Wiktorii.

POLECAMY TEŻ

Nie wiadomo, jak to robi, ale - na przekór chorobie - to pełna życia, energii, utalentowana nastolatka. Cała Polska poznała Wiktorię za sprawą telewizji TVN. Jako podopieczna Fundacji TVN Nie jesteś sam - występuje w telewizyjnych spotach. Kamera zupełnie jej nie peszy, a ekipa telewizyjna uwielbia pracować z Wiktorią.

Jednym z marzeń nastolatki jest specjalistyczny rower, napędzany siłą rąk, dopasowany do potrzeb i możliwości osoby chorej na wrodzoną łamliwość, dla której ruch, aktywność fizyczna, to wyzwanie często ponad siły.

POLECAMY TEŻ:
Czytelnicy "GL" zbierają nakrętki dla Wiktorii Klińskiej z Gorzowa. Dziękujemy Wam i prosimy o jeszcze więcej!

"Maszyna" kosztuje aż 8 tys. zł i bliscy Wiktorii postanowili „zarobić” na rower, sprzedając plastikowe nakrętki. Potrzeba ich aż 10 ton. Gdy siostra Wiktorii Anita ostatnio odbierała nakrętki z redakcji, dała znać, że pierwszą tonę już udało się sprzedać.

Aleksandra Szymańska

Czasem trzeba kogoś wkurzyć, czasem udaje się z kogoś wykrzesać coś dobrego - za to lubię moją pracę w Gazecie Lubuskiej.


Piszę, o tych, którzy robią coś niezwykłego. O tych, którzy potrzebują pomocy. O tych, którzy mają coś do powiedzenia. Kultura, sprawy społeczne, zdrowie - to "działki", które są mi najbliższe. W Gorzowie, ale nie tylko.


Wydawca print


To dziś moje główne zajęcie - w wybrane dni tygodnia przygotowuję wydania papierowej Gazety Lubuskiej, które - mam nadzieję - trafiają do Waszych rąk. W te dni liczy się tylko... deadline!


Gdy nie jestem wydawcą, sięgam po... pióro (no dobrze, laptop), wtedy najchętniej piszę:  • o ludziach


Karolina Sojka z Gorzowa po operacji zmniejszenia żołądka schudła prawie 70 kg!


Profesor Eugeniusz Murawski ma 90 lat i operuje. To najstarszy chirurg w Polsce!


Koronawirus w Lubuskiem: Jak właścicielki małych firm radzą sobie w czasie epidemii?  • o zdrowiu, a raczej ochronie zdrowia


Specjaliści ostrzegają: Koronawirus wcale nie jest mniej groźny dla dzieci, a objawy mogą zmylić lekarzy


Jeden dzień z życia poradni onkologicznej w Gorzowie


Szpital w Gorzowie prowadzi kurs dla urody, ale tak naprawdę to terapia dla zbolałej duszy  • bliska jest mi też kultura


Remont Teatru Osterwy w Gorzowie jak powrót do przeszłości. Co już odkryli konserwatorzy?


Niezwykła historia spektaklu „Trzy razy Piaf” Teatru Osterwy w Gorzowie


Artur Barciś: Trzeba wierzyć w marzenia i starać się je realizować


Tygodnik Naszemiasto.pl


Przez ładnych parę lat pracy w redakcji tygodnik Naszemiasto.pl, a i portal Gorzów Wielkopolski Naszemiasto.plbyły na czele mojej codziennej listy "rzeczy to zrobienia"


Miałam też zaszczyt i przyjemność  (plus stres, nerwy) przygotowywać strony regionalne Gazety Lubuskiej. Zawsze też jednak było pisanie...


Gdyby nie praca w redakcji, to...


... oto jest pytanie! Dziennikarstwo "wymyśliłam" dla siebie zaraz po studiach - ani trochę dziennikarskich. 


W dzieciństwie biegałam z magnetofonem i przeprowadzałam wywiady, chyba więc zawsze czułam bluesa. 


PS Nadal lubię przeprowadzać wywiady


Monika Jaruzelska: Ojciec ma na grobie napis "Żołnierz"


Monika Łangowicz - Klińska z Gorzowa, mama chorej Wiktorii: Tylko nie mówcie, że jestem silna, bo nie wiecie, co czuję


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.