Tomasz Rusek

Gorzów Wlkp. Pani sędzia pod pręgierzem. Będzie mieć postępowanie dyscyplinarne. Za co?

Sędzia Olimpia Barańska - Małuszek Fot. archiwum GL Sędzia Olimpia Barańska - Małuszek
Tomasz Rusek

Sędzia Olimpia Barańska - Małuszek będzie mieć postępowanie dyscyplinarne. - Dowiedziałam się o tym z internetu - mówi. Rzecznik dyscyplinarny twierdzi, że ma ona na koncie 10 przewinień. - Szukali i znaleźli - komentuje pani sędzia, która jest przekonana, że to próba założenia jej knebla .

O stawianiu zarzutów dyscyplinarnych sędziom słychać w całej Polsce. Ci, którzy krytykowali zmiany w sądownictwie i ministra Zbigniewa Ziobrę, mają teraz problemy. W Lubuskiem pod pręgierzem stawiana jest Olimpia Barańska-Małuszek, sędzia Sądu Rejonowego w Gorzowie, szefowa oddziału stowarzyszenia sędziów Iustitia. Już w zeszłym roku napisaliśmy, że rzecznik dyscyplinarny sędziów sądów powszechnych Piotr Schab prowadzi wobec niej „czynności wyjaśniające”.

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Tomasz Rusek

Gorzów to moje ukochane miasto. Tutaj się urodziłem, tutaj mieszkam. Aktualnie na Górczynie. Lubię pożartować, więc śmiało mogę napisać, że interesuję się leżeniem, oglądaniem seriali oraz braniem urlopów. Wy też?
Z Gazetą Lubuską współpracuję od 2002 r., a pracuję w niej trzy lata krócej. Kiedy ten czas zleciał?
Zawodowo bardzo ciekawi mnie wszystko, co dzieje się w powiecie międzyrzeckim (Międzyrzecz, Skwierzyna, Trzciel, Bledzew, Pszczew, Przytoczna). Piszę nie tylko artykuły z tych i o tych okolicach, ale robię też tam wiele zdjęć, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dodatkowo od 2019 r. z radością administruję facebookowym profilem Głos Międzyrzecza i Skwierzyny, gdzie znajdziecie wiele ciekawych informacji i kapitalnych zdjęć z tej części woj. lubuskiego. Jesteśmy czynni całą dobę!
Jeśli mieszkacie w okolicy, koniecznie tam zajrzyjcie, polubcie profil i bądźcie z nami. Z "nami", bo jest nas tam już ponad 14 tysięcy!
Oczywiście zajmuję się życiem Gorzowa: gospodarką komunalną, inwestycjami, transportem, administracją publiczną, lokalnym samorządem.
Piszcie do mnie śmiało: trusek@gazetalubuska.pl. Czekam na Wasze wiadomości!

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.