GORZÓW WLKP. Tereny Stilonu wciąż żyją. Universal Fibers już działa

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski, materiały Universal Firbes
Jarosław Miłkowski

GORZÓW WLKP. Tereny Stilonu wciąż żyją. Universal Fibers już działa

Jarosław Miłkowski

W dawnym budynku polimeryzacji wielkiego kiedyś Stilonu w Gorzowie działa już nowa firma. W poniedziałek 13 maja było otwarcie Universal Fibers.

- Maszyny już ruszyły. Produkują włókno używane w przemyśle dywanowym. To pierwsza z czterech faz naszego rozwoju. W fazie czwartej będziemy chcieli wejść na nowe rynki w Europie. Będzie to za cztery – pięć lat. Po jej zakończeniu ma u nas pracować do 250 osób – mówił nam w poniedziałek Marcus Ammen, prezes Universal Fibers Systems, amerykańskiej firmy z branży włókiennicze.

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.