Gorzów z lotu ptaka: tylko u nas takie zdjęcie centrum z lat 90.

Czytaj dalej
Fot. arch. SM Włókno
Tomasz Rusek

Gorzów z lotu ptaka: tylko u nas takie zdjęcie centrum z lat 90.

Tomasz Rusek

Ależ ciekawe zdjęcie dostaliśmy od Leszka Zielewicza, prezesa spółdzielni mieszkaniowej Włókno!

Most Staromiejski był brzydki. Na Zawarciu straszyły ruiny Ursusa. Nie było osiedla Budowlanych - tylko wielka, rozkopana działka (to ta u góry z lewej). Zamiast bulwarów, nasze oczy cieszyło betonowe nic (przy Wildomie) i brzydkie targowisko (z drugiej strony). Ale też zamiast Parku 111 miasto miało spory, zielony skwer - prawa, krawędź zdjęcia, powyżej środka.

Widok na centrum. Lata 90.
arch. SM Włókno Widok na centrum. Lata 90.

Taki obraz Gorzowa widać na zdjęciu z początku lat 90., jakie do redakcji „GL” przyniósł Leszek Zielewicz, prezes spółdzielni Włókno. Odnalazł tę fotografię w archiwum spółdzielni. - Podoba mi się wasz cykl. Pomyślałem: lata 90. dawno może nie były, ale ujęcie wydaje się ciekawe - wyjaśnił. Oj, bardzo ciekawe. Dziękujemy i prosimy o jeszcze!

Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.