Gorzów zdobył 15 mln zł na remont trzech ważnych dróg

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Tomasz Rusek

Gorzów zdobył 15 mln zł na remont trzech ważnych dróg

Tomasz Rusek

Miasto zdobyło 15 mln zł na budowę drugich jezdni ul. Łukasińskiego, Bierzarina i Walczaka. Ale... chce więcej. Kierowcy: - Wspaniała wiadomość!

- Najwyższa pora. Wyjazd ul. Walczaka na Strzelce drugiej nitki potrzebował od lat. Obecna jezdnia popołudniami się dusi. Korki sięgają od ronda Gdańskiego do świateł przy skrzyżowaniu z ul. Szarych Szeregów - mówił nam wczoraj po 7.00 rano kierowca czerwonego renaulta Grzegorz Danielewicz. Podobnego zdania byli też inni mieszkańcy Górczyna. - 30 lat temu może jedna nitka była wystarczająca. Ale dziś, gdy ul. Walczaka jest jednym z głównych odjazdów do osiedla, a także do Różanek, Wojcieszyc czy Wawrowa, potrzeba szerszej drogi - dodawali kierowcy, których w poniedziałek z rana pytaliśmy o zdanie.

O tym, że miasto stara się o dofinansowanie do inwestycji, pisaliśmy w „GL” ostatnim razem pod koniec października. Wtedy jeszcze ministerstwo zastanawiało się, czy i ile pieniędzy w ogóle dać Gorzowowi. Teraz okazało się, że wniosek miasta został oceniony wysoko, trafił na listę podstawową i na pewno dostaniemy 15 mln zł.

Tylko że... to trochę mało. - Nasz projekt zakłada wydatki na poziomie 59 mln zł. Dlatego staraliśmy się o 51 mln zł dotacji. Dostaliśmy 15 mln zł, jesteśmy szczęśliwi, jednak walczymy o więcej - powiedział „GL” wiceprezydent Artur Radziński.
Skąd te zapowiedzi i nadzieje na dodatkowe pieniądze?

Czytaj we wtorek, 10 stycznia, w "Gazecie Lubuskiej" dla północy regionu i serwisie plus.gazetalubuska.pl

Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.