Gorzów. Złota rączka znów pomoże seniorom. Korzysta z niej kilkaset osób rocznie

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

Gorzów. Złota rączka znów pomoże seniorom. Korzysta z niej kilkaset osób rocznie

Jarosław Miłkowski

Rusza trzecia edycja programu „Złota rączka dla seniora”. Rocznie korzysta z niego około trzystu starszych gorzowian.

Jesteście osobami starszymi, które mają problem z drobnymi naprawami? To koniecznie zachowajcie sobie ten artykuł lub zapiszcie sobie numery telefonów. Wraz z początkiem roku rusza kolejna edycja programu „Złota rączka dla seniora”. Polega on na bezpłatnej pomocy w drobnych domowych naprawach. Program realizuje fundacja Pozytywka. Zgłoszenia przyjmuje od poniedziałku do piątku od 9.00 do 13.00 pod telefonicznymi numerami: 95 722 44 77 oraz 661 730 003. Potrzebę skorzystania z pomocy fachowca można też zgłosić mailowo pod adresem: [email protected].

Co zrobi złota rączka?

Z jakimi sprawami można się zgłaszać? Może to być np. wymiana wyrwanych gniazdek lub włączników elektrycznych, wymiana uszczelek w przeciekających kranach, montaż mebli, uszczelnienie okien czy drzwi a także uzupełnienie drobnych ubytków w tynku i ich podmalowanie.

[polecane]15005197[/polecane]

Z programu korzystać mogą mieszkańcy Gorzowa powyżej 60. roku życia, którzy są nieaktywni zawodowo, zwłaszcza osoby samotne i niepełnosprawne. I to właśnie w ich domach musi być zrobiona drobna naprawa. Podkreślmy: chodzi o drobne naprawy, a więc takie, w których koszt robocizny i naprawy zamknie się w kwocie stu kilkudziesięciu złotych. Jeśli ktoś chciałby np. zrobić generalny remont w domu, „Złota rączka” w tym nie pomoże. Dodajmy, że na wizytę fachowca czasem trzeba poczekać dzień czy dwa. Gdy jednak sprawa jest bardzo pilna, fachowiec może się pojawić jeszcze w dniu zgłoszenia.

Miasto dało 70 tys. zł

Na „Złotą rączkę dla seniorów” fundacja Pozytywka dostała z miasta 70 tys. zł. (to o 10. tys. zł więcej niż w zeszłym roku). Za jej sprawą fachowcy będą pomagać starszym gorzowianom już trzeci rok z rzędu. Program cieszy się sporym zainteresowaniem wśród seniorów.

- W zeszłym roku skorzystały z niego 323 osoby - mówi nam Urszula Niemirowska, prowadząca fundację. W pierwszej odsłonie z programu skorzystało natomiast około 300 osób.

Czytaj również:
Gorzów: Złota rączka ma być pomocną dłonią. Czytelnicy: - Pomysł jest znakomity!

Jarosław Miłkowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.