Gorzowianie: - Walczak ma zostać! Nie damy zmienić nazwy ulicy

Czytaj dalej
Fot. Archiwum Państwowe
Tomasz Rusek

Gorzowianie: - Walczak ma zostać! Nie damy zmienić nazwy ulicy

Tomasz Rusek

Domaga się tego rada miasta, domagają internauci, chce tego szef Archiwum Państwowego, a przede wszystkim - mieszkańcy

Tomasz Grams przy ul. Walczaka szefuje firmie Elektromont. Ulica jest ich siedzibą „od zawsze”. Nie wyobraża sobie zmiany nazwy. A już tym bardziej pod hasłem dekomunizacji. - Jaki z Walczaka był komunista? Był patriotą, który w trudnych czasach pilnował miasta, w którym szarogęsili się Rosjanie. I z ich rąk zginął podczas służby.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Dlaczego IPN domaga się zabrania Walczakowi ulicy? Ponieważ milicja była komunistycznym tworem. A nie wolno - według przepisu - upamiętniać reżimów, ich służb ani ich przedstawicieli. Tak wyjaśniał to na łamach „GL” Paweł Knap ze szczecińskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej.

 

Tylko że w Gorzowie taka argumentacja budzi oburzenie. Walczak dla nikogo nie jest tu komunistą. Tak, był w milicji, ale zginął na służbie, krzywdy nikomu nie zrobił, a sama ulica jego imienia jest pierwszą nadaną przez polską administrację. I od zawsze jedną z najważniejszych w mieście. 

Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Tomasz Rusek

Gorzów to moje ukochane miasto. Tutaj się urodziłem, tutaj mieszkam. Aktualnie na Górczynie. Lubię pożartować, więc śmiało mogę napisać, że interesuję się leżeniem, oglądaniem seriali oraz braniem urlopów. Wy też?
Z Gazetą Lubuską współpracuję od 2002 r., a pracuję w niej trzy lata krócej. Kiedy ten czas zleciał?
Zawodowo bardzo ciekawi mnie wszystko, co dzieje się w powiecie międzyrzeckim (Międzyrzecz, Skwierzyna, Trzciel, Bledzew, Pszczew, Przytoczna). Piszę nie tylko artykuły z tych i o tych okolicach, ale robię też tam wiele zdjęć, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dodatkowo od 2019 r. z radością administruję facebookowym profilem Głos Międzyrzecza i Skwierzyny, gdzie znajdziecie wiele ciekawych informacji i kapitalnych zdjęć z tej części woj. lubuskiego. Jesteśmy czynni całą dobę!
Jeśli mieszkacie w okolicy, koniecznie tam zajrzyjcie, polubcie profil i bądźcie z nami. Z "nami", bo jest nas tam już ponad 14 tysięcy!
Oczywiście zajmuję się życiem Gorzowa: gospodarką komunalną, inwestycjami, transportem, administracją publiczną, lokalnym samorządem.
Piszcie do mnie śmiało: trusek@gazetalubuska.pl. Czekam na Wasze wiadomości!

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.