Gorzowianie! Wasze osiedla to Wasza sprawa. Weźcie udział w dyskusji

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Tomasz Rusek

Gorzowianie! Wasze osiedla to Wasza sprawa. Weźcie udział w dyskusji

Tomasz Rusek

Nie chcesz za pięć lat protestować przeciwko likwidacji parku albo budowie stacji paliw? - To już dziś zabierz głos - radzi ludziom

Mieszkańcy Górczyna właśnie walczą z pomysłem na stację paliw koło Panoramy. Wcześniej taką wojnę toczyli ludzie z Piasków. Podobnych zaskoczeń było w ostatnich latach więcej. Tymczasem, jak przekonuje radna Marta Bejnar Bejnarowicz, takich historii może być mniej albo nie musi ich być wcale.

Nie musi tak być

- Miasto właśnie robi świetną rzecz: prowadzi konsultacje, które pomogą stworzyć studium planistyczne. To my, mieszkańcy, możemy powiedzieć czego chcemy, a czego nie na naszych osiedlach. Realnie wpłynąć na przyszłe zagospodarowanie naszych dzielnic. To ten moment, w którym warto wstać z kanapy i wyrazić zdanie. A najlepiej skrzyknąć się w kilka osób i wspólnie zaprezentować swoje pomysły. Gdzie marzy się wam plac? Gdzie ścieżka? Gdzie miejsce rekreacji? A gdzie absolutnie nie chcecie żadnego hałasu? Powiedzcie, wskażcie, by potem nikt nie decydował za was - tłumaczy ideę konsultacji radna Bejnarowicz. 

Czytaj więcej:

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.