Gorzowianie wspólnie zasadzili sto drzew

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Tomasz Rusek

Gorzowianie wspólnie zasadzili sto drzew

Tomasz Rusek

Dla wnuczki, dla siebie, dla rodziny, dla miasta czy... na pamiątkę „Gazety Lubuskiej” - z takimi dedykacjami gorzowianie posadzili wczoraj prawie setkę drzew!

Wczoraj był dzień drzewa. Z tej okazji magistrat pod patronatem „GL” zorganizował akcję sadzenia drzew nieopodal filharmonii. Miało być 30 lip i 30 klonów, ale Nadleśnictwo Kłodawa przywiozło w sumie setkę. I co? Akcja zaczęła się o 16.00, a już przed 17.00 prawie nie było sadzonek! Do tego ludzie sami przynieśli 10 drzew. Wspólnie wkopaliśmy je na wyznaczonym terenie i ozdobiliśmy drewnianymi tabliczkami. Każdy mógł albo podpisać drzewo, albo je komuś zadedykować.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Np. pan Andrzej, kawał chłopa, napisał na drewienku: „Dziadzia Andrzej dla Amelki i Gabrysi”. Z kolei nasz reporter posadził klon dla „Gazety Lubuskiej”. Na akcję sadzenia przyjechał też Henryk Woronko. To nasz Czytelnik, który 11 lat temu posadził drzewo w parku 750-lecia dla narodzonego właśnie wnuka Wojciecha. Tym razem sadził drzewa z... tymże wnukiem. - Wspaniała akcja. A drzewa to fantastyczne pamiątki. Wiem, bo przecież mam katalpę w parku 750-lecia - mówił pan Henryk, gdy Wojtek przyczepiał tabliczki do kolejnych drzew (w sumie posadzili trzy!). 

 

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.