Alan Rogalski

Gorzowianie z alfy z medalem!

Gorzowianie z alfy z medalem! Fot. Alan Rogalski
Alan Rogalski

Mistrzostwa polski młodzików Od piątku do niedzieli na pływalni Słowianka w Gorzowie o tytuł walczyło sześć ekip

Alfa Gorzów została wicemistrzem Polski młodzików! Podopieczni Sebastiana Żabskiego i Jacka Osińskiego już na inaugurację turnieju wygrali w derbach z GKPW-59 Gorzów, jednak ten pierwszy jeszcze nie chciał rozmawiać o medalach. - Zdobycie złotego medalu jest realne, ale na razie nie mówmy o żadnym stopniu podium - mówił prezes i trener Alfy.

Niemniej jednak jego waterpoliści, gospodarze i jedni z faworytów, stanęli na wysokości zadania. Odnieśli zwycięstwo w kluczowym pojedynku z Neptunem Łódź, Arkonią Szczecin, WTS Polonia Bytom i dopiero w ostatniej potyczce, decydującej o tym, kto sięgnie po złoto, ulegli po bardzo zaciętym starciu ŁSTW Łódź.

Ostatni był GKPW-59, ale… wyżej być nie mógł. - U nas grały dzieci, z tego względu, że druga drużyna udała się na turniej do Włoch, który był zaplanowany w tym samym terminie. Nic nie dało się zrobić. Musieliśmy się podzielić. Niektórym chłopcom w czwartek wyrobiłem licencję. Zabrakło kilku zawodników, w tym bramkarza. Gdyby oni byli, to byłoby inaczej - powiedział w rozmowie z nami szkoleniowiec Piotr Diakonów.

Wyniki turnieju finałowego: Arkonia - WTS Polonia 1:11, Alfa - GKPW-59 26:5, ŁSTW - Neptun 8:7, WTS Polonia - GKPW-59 26:1, ŁSTW - Arkonia 13:2, Alfa - Neptun 8:7, Neptun - GKPW-59 27:3, WTS Polonia - ŁSTW 3:8, Alfa - Arkonia 16:4, Neptun - Arkonia 18:2, GKPW-59 - ŁSTW 6:20, Alfa - WTS Polonia 12:7, GKPW-59 - Arkonia 4:13, Neptun - WTS Polonia 6:4, Alfa - ŁSTW 2:5.

Tabela finałów: 1. ŁSTW, 2. Alfa, 3. Neptun, 4. WTS Polonia, 5. Arkonia, 6. GKPW-59.

Alan Rogalski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.