Gorzowianie żegnają tramwaje [WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

Gorzowianie żegnają tramwaje [WIDEO]

Jarosław Miłkowski

Tramwaje nie wyjadą z zajezdni na gorzowskich Wieprzycach przez prawie dwa lata. Remonty torowisk mają zacząć się w październiku.

1 października powinien rozpocząć się remont torowiska wzdłuż ul. Kostrzyńskiej, a jeszcze w tym roku – przebudowa samej ulicy. Tym samym przez około dwa lata w mieście nie będą kursować tramwaje. Dlaczego tak długo? Poza remontem torowiska na Wieprzyce, w najbliższych miesiącach ma się rozpocząć także remont torowiska między urzędem miasta a ul. Jancarza. A na przyszły rok zaplanowana została przebudowa torowiska na deptaku wzdłuż ul. Chrobrego.

W czasie remontów komunikacja miejska będzie opierać się – podobnie jak w Zielonej Górze - jedynie na autobusach. Miasto i Miejski Zakład Komunikacji już się do tego przygotowały, bo ściągnęły 27 nowych autobusów. - Dziś w godzinach szczytu wyjeżdża na ulice 61 autobusów. Gdy najpierw uruchomimy dwie autobusowe linie zastępcze, potrzebnych będzie 12 dodatkowych pojazdów, a gdy dojdzie trzecia linia, to kolejnych pięć – mówi Marcin Pejski, rzecznik MZK.

Czytaj w środę, 30 sierpnia, w „Gazecie Lubuskiej” i w serwisie plus.gazetalubuska.pl

Zobacz też: Winobranie 2017. Znamy program Winobrania! Kto wystąpi w Zielonej Górze?

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.