Gorzowscy urzędnicy zapraszają mieszkańców na... wspólny spacer!

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Tomasz Rusek

Gorzowscy urzędnicy zapraszają mieszkańców na... wspólny spacer!

Tomasz Rusek

Mieszkasz w centrum, na Zawarciu, Zakanalu albo na Słonecznym w Gorzowie? Pomóż zmienić swoją okolicę. Jak? Znajdź czas na... przechadzkę!

Nie musicie nic zabierać, to nic nie będzie kosztowało ani nie będzie bolało. Urzędnicy - jak np. Marta Piekarska - chcą podczas spotkań poznać Wasze opinie i Wasze zdanie. Wtedy będzie im łatwiej poznać słabości i zalety okolicy, a dzięki temu lepiej zrewitalizować, czyli po prostu odmienić i tchnąć nowe życie w Wasze dzielnice.

Pierwsze spotkanie, dla wszystkich, będzie w sobotę na Kwadracie. Zacznie się o 12.00 i potrwa do 15.00. - Czekamy na zainteresowanych. Będzie okazja poznać i ocenić program rewitalizacji oraz dołożyć swoje opinie i uwagi - mówi M. Piekarska.

Do zapamiętania

W tygodniu zaczną się za to spacery badawcze. - Po co spacerować z urzędnikami po osiedlu? - może ktoś zapytać. Spieszymy z wyjaśnieniem: by pokazać im, co jest nie tak, a co trybi znakomicie. Sami urzędnicy też chcą poznać Wasze okolice nie zza biurka i znad map, ale będąc na miejscu. Wykorzystajcie tę okazję!

Stąd ten obszar

Dlaczego do rewitalizacji wybrano akurat te, a nie inne dzielnice (dokładną mapę znajdziecie na www.gorzow.pl). Poprzedziły to dokładne badania. Urzędnicy sprawdziliśmy m.in., gdzie mieszka najwięcej osób bezrobotnych, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej i korzystających z zasiłków pomocy społecznej. Zbadali też poziom bezpieczeństwa, stan budynków, czy poziom edukacji. I okazało się, że najwięcej do poprawienia jest własnie w centrum. na os. Słonecznym Zawarciu i Zakanalu.

Pytania? Wątpliwości? Uwagi: biuro konsultacji społecznych i rewitalizacji zaprasza do siebie na ul. Sikorskiego 5. Można też zadzwonić: 95 735 56 85.

Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.