Gorzowskie skrzyżowania są do przebudowania

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

Gorzowskie skrzyżowania są do przebudowania

Jarosław Miłkowski

Zmiany na skrzyżowaniach i poszerzanie rond – tak miasto chce usprawnić ruch i poprawić bezpieczeństwo na naszych drogach.

– To dobry pomysł. W godzinach szczytu korki są tu nawet przez trzy, cztery godziny – mówi Grzegorz Skonieczny. Cieszy go, że miasto chce przebudować najbardziej zakorkowaną krzyżówkę w mieście. Mowa o zbiegu ulic: Kosynierów Gdyńskich, Słowiańskiej, Żwirowej i Roosevelta.

– Projekt już mamy gotowy. Zakłada on, że z ulic będą trzy pasy do wyjazdu, dzięki czemu szybciej będzie można pokonać skrzyżowanie – mówi Rafał Krajczyński, miejski inżynier ruchu.

Przebudowa będzie polegała głównie na stworzeniu prawoskrętów, na których nie będzie pojazdów zmierzających w innym kierunku. W przypadku ul. Żwirowej (skręt w Słowiańską) trzeba będzie dobudować pas kosztem pobocza, a w przypadku ul. Kosynierów Gdyńskich (skręt w Roosevelta) przenieść wysepkę. – Dla jadących od strony Multimediów będą więc trzy pasy, a dla wjeżdżających w Kosynierów tylko jeden – tłumaczy nam Krajczyński. Prace mają ruszyć w przyszłym roku.

Inne plany?_W tym roku ma zostać zrobione rondo koło Białego Kościółka (będzie można skręcić z ul. Walczaka w kierunku Warszawskiej). Prawdopodobnie w przyszłym roku po-wstanie rondo koło Rolnika (ułatwi wyjazd z ul. Dworcowej). Urzędnicy chcą też powiększyć obwód ronda Wyszyńskiego oraz ronda przy Castoramie (jadąc przez nie prosto, teraz nawet nie trzeba skręcać, co sprzyja zderzeniom). Myśli się też o tym, żeby zbudować rondo, które byłoby połączeniem trzech ulic: Kasprzaka, Koniawskiej i Kobylogórskiej. To jednak pieśń przyszłości. Za to szybciej, bo za dwa lata, ma zostać przebudowane rondo Gdańskie, czyli to u zbiegu ul. Górczyńskiej z Walczaka i Bierzarina.

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.