Tomasz Rusek

Gorzowskie wodociągi leją wodę zawodowo. I nieźle na tym w 2017 r. zarobiły. Najwięcej z miejskich spółek

Na inwestycje firma w tym roku wyda jeszcze więcej, niż w 2017 r. Fot. materiały miasta/PWiK Na inwestycje firma w tym roku wyda jeszcze więcej, niż w 2017 r.
Tomasz Rusek

Więcej sprzedanej wody, więcej odebranych ścieków, większy zysk - to trzy najważniejsze informacje z wodociągów, opisujące miniony rok.

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji to miejska spółka, ale zarabia i obsługuje także sąsiednie gminy. Jest też najbardziej wartościową miejską firmą. Jej kapitał to ponad 200 mln zł, czyli więcej niż kapitały MZK, Inneko i Słowianka razem wzięte.
No o najważniejsze: jej funkcjonowanie dotyczy każdego ze 120 tys. gorzowian - bo wszyscy korzystamy z wody PWiK. A planowane inwestycje odczują mieszkańcy wielu ulic w całym mieście.

Wyzwania na ten rok i przyszłe lata są jeszcze większe. Za 30 mln zł zostanie wyremontowana w Gorzowie kanalizacja sanitarna (ponad 10 km rur). Za kolejne miliony powstanie kanalizacja przy ul. Skrajnej, Wylotowej i Deszczowej (plus sześć przepompowni). W kolejnych latach (aż do 2020 r.) powstanie kanaliza przy ulicach: Szczecińskiej, Stargardzkiej, Kołobrzeskiej, Lipiańskiej, Moryńskiej, Koszalińskiej, Polickiej, Cedyńskiej, Wolińskiej, Gryfińskiej i Nowogardzkiej (to ulice przy wyjeździe z Gorzowa na Baczynę). 

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.