Gotowi na nowe rondo? Może ograniczy liczbę kolizji

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Tomasz Rusek

Gotowi na nowe rondo? Może ograniczy liczbę kolizji

Tomasz Rusek

Gorzowski urząd ma już projekt ronda, które powstanie na skrzyżowaniu ul. Okulickiego i Kombatantów. Będzie miało dziewięć metrów średnicy.

33 kolizje, jeden wypadek, jedna ranna osoba - oto bilans niebezpiecznych zdarzeń na skrzyżowaniu ul. Okulickiego z ul. Kombatantów. I to podsumowanie tylko za czas od 12 października zeszłego roku do końca czerwca 2016, czyli za osiem i pół miesiąca. A przecież wcześniej było tu bezpiecznie i spokojnie...

Jazda na pamięć

Sytuacja zmieniła się, gdy zmieniono organizację ruchu, dając pierwszeństwo kierowcom z ul. Okulickiego, a zabierając tym z ul. Kombatantów. Pomimo prawidłowego oznakowania od tamtej pory wymuszenia są tutaj codziennością. Najczęściej bezprawnie na drogę jako pierwsi wyjeżdżają kierowcy jadący na pamięć - właśnie z ul. Kombatantów. Czasami dochodzi do „zabawnych” sytuacji, gdy na skrzyżowanie jednocześnie wyjeżdżają auta z trzech kierunków i... nikt z kierowców nie wie, kto powinien ruszyć dalej jako pierwszy.

Przewidzieliśmy w „GL” takie problemy, jeszcze zanim urzędnicy zrobili główną jezdnią ul. Okulickiego. Jednak dopiero po kilku miesiącach magistrat ogłosił: - Dobrze, będą zmiany. Zrobimy tu rondo.

Będą utrudnienia

Miejski inżynier ruchu Rafał Krajczyński powiedział nam wczoraj, że miasto ma już projekt ronda. - Będzie niewielkie - zastrzegł. Przebudowane zostaną istniejące wysepki, przemalowane będą oznaczenia poziome. A samo rondo ma być po prostu namalowane (z zamontowanymi progami - by nie jeździć „po farbie”). Średnica koła wyniesie dziewięć metrów. Jednak - to ważne - dla autobusów będzie ona miała sześć metrów - by bez trudu mieściły się w łukach. Zostanie też zachowany prawoskręt z Okulickiego w Kombatantów.

Prace mogą ruszyć jeszcze w sierpniu. Spodziewajcie się wtedy utrudnień w ruchu.

Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.