Łukasz Koleśnik

Grająca nauczycielka z Gubina

Agnieszka Zukier jest zakręcona na punkcie sportu. Można na nią głosować, wysyłając SMSo treści sport.10 na numer 72355. Fot. Archiwum prywatne Agnieszka Zukier jest zakręcona na punkcie sportu. Można na nią głosować, wysyłając SMSo treści sport.10 na numer 72355.
Łukasz Koleśnik

W szkole prowadzi lekcje wychowania fizycznego. Po godzinach daje sobie wycisk na treningu. I jeszcze do tego gra w ręczną.

W tym cyklu artykułów przedstawiamy pięciu nominowanych zawodników z powiatu do tytułu Sportowca Roku. Tym razem poznajemy bliżej piłkarkę ręczną, która występuje w drugoligowym zespole Sparta Gubin.
Agnieszka Zukier ma 26 lat. Zdecydowała się na to, że będzie uczyć w szkole. - Jestem nauczycielem wychowania fizycznego w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych w Gubinie - informuje.

Swoją przygodę z piłką ręczną zaczęła bardzo wcześnie, bo gdy miała 11 lat. - Zaczęło się w Sparcie Gubin, w której gram dzisiaj. Tam też przez długi czas trenowałam do momentu pójścia na studia. Pięć lat studiowałam na poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i w tym czasie grałam w tamtejszym AZS-ie - przez trzy lata w pierwszej lidze oraz dwa w drugiej - opowiada Agnieszka.

Po studiach zdecydowała się na to, że powróci do Gubina. Od ponad dwóch lat jest szczęśliwą żoną. To jednak nie wszystko. Ostatnio musiała przerwać treningi. Dlaczego? - Aktualnie przygotowuję się do najważniejszej roli w życiu, a mianowicie będę mamą - tłumaczy gubinianka.

Zapewne poradzi sobie z nowym wyzwaniem bardzo dobrze. Świetnie organizuje czas i godzi obowiązki z treningami. - Trenuję już od 15 lat, więc miałam wystarczająco dużo czasu żeby się tego nauczyć - śmieje się Agnieszka.

Ma inne zainteresowania niż piłka ręczna, choć podkreśla, że ta jest numerem jeden. - Oprócz tego lubię różne formy aktywności fizycznej. W wolnych chwilach lubię popływać lub pobiegać - przyznaje dziewczyna.

Jak głosować w plebiscycie "GL" na sportowca powiatu? Wystarczy wysłać SMS na numer 72355. W treści należy wpisać odpowiedni prefiks, a po kropce trzeba dodać numer wybranego kandydata (np.sport.2). W odpowiedzi na wiadomość tekstową, poza zaliczeniem głosu, uczestnik otrzymuje także kod dostępu do e-wydania naszej gazety. Koszt wysłania SMS wynosi 2,46 zł z VAT, a jedna wiadomość to 10 punktów w plebiscycie na daną kandydaturę.

Na Agnieszkę można zagłosować, wysyłając SMS pod numer 72355, o treści sport.10. Oprócz naszej piłkarki w plebiscycie bierze udział jeszcze czworo sportowców z powiatu krośnieńskiego: Adam Kaczmarek (sport.7), Michał Lasota (sport.8), Tomasz Urbański (sport.6) oraz Antoni Plichta (sport.9).

Oprócz konkursu na najlepszego sportowca powiatu trwa głosowanie na sportowy talent roku. Trzech najlepszych z każdej kategorii będzie nagrodzonych i zostanie zaproszonych do zielonogórskiej Palmiarni na wielki sportowy bal, który 16 stycznia ukoronuje nasz plebiscyt.

Listę nominowanych sportowców można znaleźć na: www.gazetalubuska.pl/plebiscyty/sportowiec-roku-2015. Na niej też na bieżąco można śledzić klasyfikację.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.