Grozi mi do 11 lat więzienia - mówi Wadim Tyszkiewicz

Czytaj dalej
Fot. Filip Pobihuszka
Filip Pobihuszka

Grozi mi do 11 lat więzienia - mówi Wadim Tyszkiewicz

Filip Pobihuszka

Przez mecz piłkarski sprzed pięciu lat Wadim Tyszkiewicz może stracić możliwość kandydowania w wyborach. - To megabzdura - mówi prezydent.

- No i doigrałem się. Grozi mi do 11 lat więzienia. Właśnie prokurator przesłuchał mnie w roli podejrzanego o poważne przestępstwo, jakie ponoć popełniłem – tak zaczyna się wpis, jaki opublikował na facebooku prezydent Wadim Tyszkiewicz.

- Chodzi o zdarzenie sprzed pięciu lat, kiedy to na stadionie miejskim rozegrany został mecz piłkarski pomiędzy Stilonem Gorzów a Arką Nowa Sól. Policja uznała, że będzie to mecz podwyższonego ryzyka, przez co takie wydarzenie jest traktowane jako impreza masowa już przy liczbie uczestników przekraczającej 200 osób (...)

- Wszyscy oczywiście zdają sobie sprawę, że jakikolwiek wyrok skazujący będzie niósł za sobą daleko idące konsekwencje. - Wystarczy, że zostanę ukarany choćby tysiącem złotych grzywny. I już zostanę wyeliminowany z jakichkolwiek wyborów i życia publicznego - mówi Tyszkiewicz.

Czy prezydent Nowej Soli poniesie konsekwencje prawne?Czytaj więcej 6 czerwca w papierowym wydaniu "Gazety Lubuskiej" oraz w serwisie plus.gazetalubuska.pl

Zobacz też: Czy solniczka może promować Nową Sól?

Filip Pobihuszka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.