Groźny wypadek w Mierzęcicach ZDJĘCIA + WIDEO Ciężarowy TIR wjechał w sklep

Czytaj dalej
Fot. Patryk Drabek
Patryk Drabek

Groźny wypadek w Mierzęcicach ZDJĘCIA + WIDEO Ciężarowy TIR wjechał w sklep

Patryk Drabek

Do bardzo groźnego wypadku doszło w środę nad ranem w Mierzęcicach. Rozpędzony samochód ciężarowy z naczepą wpadł w poślizg i wjechał w sklep ZOBACZCIE ZDJĘCIA I WIDEO

Groźny wypadek w Mierzęcicach. TIR staranował sklep ze zniczami i kwiatami

Do wypadku doszło w środę, 11.01.2017 około godziny 4.43 na ulicy Wolności w Mierzęcicach (DK 78). - Kierowca najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do panujących warunków i na łuku drogi wypadł z jezdni, a następnie uderzył w budynek - przekazał podkom. Paweł Łotocki, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Będzinie.

Niewykluczone, że kierowca mógł zasnąć za kierownicą. Zespół ratownictwa medycznego przetransportował go do szpitala, ale nic mu się nie stało i mógł opuścić lecznicę. Jedyną konsekwencją będzie dla niego mandat.

Na miejscu, oprócz policji, pracowali także strażacy z PSP Będzin (z posterunku zamiejscowego w Siewierzu) oraz OSP Mierzęcice. - Zajmowaliśmy się zabezpieczeniem miejsca zdarzenia, a pojazd został odholowany przez pomoc drogową. Na miejscu był powiatowy inspektor nadzoru budowlanego i stwierdził, że doraźnym rozwiązaniem może być wykonanie stempli zabezpieczających budynek - przekazał mł. bryg. Stanisław Sysakiewicz, zastępca komendanta powiatowego PSP w Będzinie.

Mieszkańcy Mierzęcic byli w szoku i z niedowierzaniem patrzyli na zdemolowany budynek. Ekspedientka ze sklepu mięsnego, który znajduje się tuż obok sklepu ze zniczami i kwiatami, podkreślała, że mogło dojść do tragedii.

- Całe szczęście, że mamy środę, a nie inny dzień tygodnia, w którym do pracy przychodzimy przed godziną 5 - podkreślała kobieta.

Około 50 metrów od zniszczonego sklepu znajduje się stacja LPG. Strach pomyśleć, co byłoby, gdyby tir wjechał w zbiornik z gazem...

Wcześniej pisaliśmy:
Ciężarówka z naczepą wjechała w dom na ul. Wolności.

Jak doszło do wypadku w Mierzęcicach?

Jak wynika z informacji policji, kierujący samochodem ciężarowym na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w budynek, w którym znajdował się sklep, uszkadzając ścianę i dach budynku.

Kierowca tira został zabrany do szpitala. Na szczęście nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Wypadek w Mierzęcicach ZOBACZ NAGRANIE

Patryk Drabek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.