Łukasz Koleśnik

Gubin: Fara i Willa Wolfa do odbudowy, jeśli inwestycje wesprą Niemcy. Potrzeba ok. 50 mln zł!

Burmistrz Gubina Bartłomiej Bartczak oraz Lubuska Wojewódzka Konserwator Zabytków, Barbara Bielinis-Kopeć pojawili się w ministerstwie kultury, aby omówić Fot. Urząd Miasta Gubin Burmistrz Gubina Bartłomiej Bartczak oraz Lubuska Wojewódzka Konserwator Zabytków, Barbara Bielinis-Kopeć pojawili się w ministerstwie kultury, aby omówić odbudowę gubińskich zabytków.
Łukasz Koleśnik

Trwają rozmowy, dotyczące odbudowy gubińskich zabytków i pojawia się coraz więcej konkretów. Burmistrz Bartłomiej Bartczak dyskutował na ten temat w m.in. ministerstwie kultury.

W zeszłym tygodniu w Konsulacie Generalnym Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu odbyło się spotkanie, na którym przedstawiono pomysł odbudowy willi zaprojektowanej przez Ludwiga Miesa van der Rohe (tzw. Willi Wolfa).

- Z kolei wczoraj w Warszawie ten sam temat oraz możliwości ukończenia modernizacji Fary zostały omówione z Generalnym Konserwatorem Zabytków i Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Kultury, Magdaleną Gawin - opowiada burmistrz Bartłomiej Bartczak.

CZYTAJ DALEJ:

  •  Czy gubińskie zabytki doczekają się odbudowy?
Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Łukasz Koleśnik

Interesuje się sportem, głównie piłką nożną i koszykówką. Jestem zapalonym kibicem Borussii Dortmund. Biegam, dla zdrowia. Lubię kino, książkę, gry komputerowe. Nie mogę się rozstać z muzyką, więc pewnie mnie spotkasz ze słuchawkami na uszach. Studiowałem dziennikarstwo we Wrocławiu. O dziwo, pracuję jako dziennikarz. W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.