GUBIN. Pracownicy firmy Hosso: Galeria działa świetnie. Szykujemy się do rozbudowy

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik

GUBIN. Pracownicy firmy Hosso: Galeria działa świetnie. Szykujemy się do rozbudowy

Łukasz Koleśnik

Minęło blisko pół roku od otwarcia galerii handlowej Hosso przy granicy. Mieszkańcy czekają na rozbudowę, w której ma się znaleźć kino. Inni jednak obawiają się o parking.

Pod koniec października, kiedy otwierana była galeria Hosso, to zebrały się pod nią spore tłumy. To miejsce wciąż cieszy się popularnością, choć największe zainteresowanie powinno zyskać po planowanej rozbudowie.

Przypomnijmy, że przedstawiciele firmy Hosso zapowiedzieli budowę drugiej części galerii.

- Chcemy ruszyć z budową drugiego budynku, który będzie uzupełnieniem naszych dotychczasowych usług - przedstawiała podczas sesji rady miasta Eliza Karczmarczyk z firmy Hosso. - Będą w nim znajdować się restauracje, kręgielnia oraz tak upragnione przez mieszkańców kino.

Inwestor wstępnie planuje wybudowanie trzech sal kinowych (ich liczba zależy od późniejszych analiz). Jak podkreślają przedstawicielki, to firma Hosso będzie prowadzić kino.

Podczas prezentacji planów pojawiła się jednak jedna wątpliwość. Druga część galerii miałaby znajdować się w miejscu, gdzie obecnie jest parking (między budynkami powstanie łącznik, więc nie trzeba będzie wychodzić z jednego budynku galerii, aby trafić do drugiego), z którego korzystają klienci Hosso. Kłopot jest tym większy, ponieważ widać, że wielu ludzi korzysta z dodatkowych miejsc parkingowych, zwłaszcza w weekendy.

Wysłaliśmy zapytanie do przedstawicieli galerii Hosso. Chcieliśmy się dowiedzieć, czy placówka w Gubinie działa tak, jakby sobie tego życzyli? Czy szykują się jakieś zmiany względem pierwszego budynku? I na jakim etapie znajdują się prace nad rozbudową galerii?

Jak sprawuje się galeria Hosso w Gubinie? Można odpowiedzieć jednym słowem – świetnie! - przyznaje przedstawiciel firmy Hosso, Adam Masewicz.

Dodał, że jeśli chodzi o istniejący budynek, żadne zmiany w najbliższym czasie nie są przewidziane. A co z rozbudową?

- Ogólnie jesteśmy bardzo zadowoleni z działania galerii. Gubin to wspaniałe miasto i wspaniali mieszkańcy, a dla naszej placówki jest to również doskonała lokalizacja - przyznaje A. Masewicz. - Właśnie w związku z tym planujemy rozbudowę naszej galerii Hosso w Gubinie. Jednak na chwilę obecną, plany ewentualnych zmian są w dość wczesnym stadium zaawansowania, dlatego ciężko by mówić o jakichkolwiek konkretach.

Jedną z najważniejszych spraw dla mieszkańców jest parking. Przedstawiciele Hosso zapewniają, że miejsca parkingowe zostaną odpowiednio zorganizowane.

- Oczywistą sprawą jest, że każda szanująca klientów galeria handlowa musi posiadać odpowiednią ilość miejsc parkingowych, więc jest to dla nas bardzo ważna kwestia - podkreśla A. Masewicz.

Na więcej szczegółów na tym etapie prac nie możemy liczyć. Dopytywaliśmy się również o chociażby liczbę miejsc w sali kinowej czy też wielkość kręgielni. Przedstawiciele Hosso podkreślają jednak, że wciąż jest jeszcze za wcześnie, aby móc podać takie konkrety.

- Jeśli tylko będziemy w stanie przedstawić te informacje, to na pewno jak najszybciej przekażemy je mieszkańcom oraz władzom Gubina - zapewniają pracownicy spółki Hosso

Otwarcie galerii handlowej Hosso w Gubinie. Tłumy zebrały się przed wejściem (ZDJĘCIA)

Łukasz Koleśnik

Interesuje się sportem, głównie piłką nożną i koszykówką. Jestem zapalonym kibicem Borussii Dortmund. Biegam, dla zdrowia. Lubię kino, książkę, gry komputerowe. Nie mogę się rozstać z muzyką, więc pewnie mnie spotkasz ze słuchawkami na uszach. Studiowałem dziennikarstwo we Wrocławiu. O dziwo, pracuję jako dziennikarz. W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.