Łukasz Koleśnik

Gubin/Maszewo: Gubińscy radni chcą wesprzeć budowę mostu w Połęcku, ale nie wierzą, że dojdzie do skutku

Wielu kierowców korzysta z przeprawy promowej w Połęcku, by szybciej dostać się między innymi na autostradę A2 Fot. Mariusz Kapała Wielu kierowców korzysta z przeprawy promowej w Połęcku, by szybciej dostać się między innymi na autostradę A2
Łukasz Koleśnik

Marszałek województwa lubuskiego zwróciła się m.in. do starosty krośnieńskiego burmistrza Gubina oraz wójtów gminy Gubin i Maszewo o pomoc przy realizacji inwestycji, dotyczącej budowy mostu w Połęcku. Radni z Gubina nie wierzą jednak, że budowa dojdzie do skutku.

- Krosno Odrzańskie czeka kilkadziesiąt lat na nowy most w związku z budową obwodnicy. Brakuje środków finansowych - mówił gubiński radny, Mirosław Rogiński. - Podobnie wygląda sprawa z innymi przeprawami, np. w Milsku czy Cigacicach. Można przewidzieć, że inwestycja w Połęcku zostanie wykonana za kilkadziesiąt lat lub wcale. Uważam, że powinniśmy udzielać pomocy finansowej, gdy dokumentacja będzie już gotowa i wyłoniony zostanie wykonawca inwestycji.

CZYTAJ DALEJ:

Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Łukasz Koleśnik

W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Opisuję wydarzenia z powiatu krośnieńskiego. Tematyka dowolna: od inwestycji, przez wywiady z ciekawymi ludźmi, po interwencje. Zdarza mi się też popełnić jakiś artykuł sportowy. Prowadzę też portal internetowy Krosno Odrzańskie Nasze Miasto oraz powiązanego z nim Facebooka, gdzie również znajdziecie materiały z krośnieńskiego regionu, mnóstwo galerii zdjęciowych i wiele innych. Prywatnie interesuję się sportem, głównie piłką nożną i koszykówką. Jestem zapalonym kibicem Borussii Dortmund. Biegam, dla zdrowia. Lubię kino, książkę, gry komputerowe. Nie mogę się rozstać z muzyką, więc pewnie mnie spotkasz ze słuchawkami na uszach. Studiowałem dziennikarstwo we Wrocławiu. O dziwo, pracuję jako dziennikarz.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.