Gwałtownie rośnie temperatura powyborczych emocji. Kto znajdzie miejsce pracy w zarządzie województwa? Nic nie jest pewne?

Czytaj dalej
Eliza Gniewek-Juszczak

Gwałtownie rośnie temperatura powyborczych emocji. Kto znajdzie miejsce pracy w zarządzie województwa? Nic nie jest pewne?

Eliza Gniewek-Juszczak

Najwięcej mandatów w nowym sejmiku województwa lubuskiego zdobyła Koalicja Obywatelska, ale może się okazać, że nie będzie miała decydującego głosu w sprawie składu zarządu i straci stanowisko marszałka. Polityczną grę o to stanowisko prowadzi PSL.

- Są granice prostytucji politycznej, jeśli PSL pójdzie z PiS-em, to zostaną one przekroczone – mówi o ewenatualnej koalicji jeden z lubuskich polityków.
Czy województwem rządzić będzie tak jak do tej pory: Koalicja Obywatelska (ma w nowy sejmiku 11 radnych), PSL ( 4 radnych) i SLD (2 radnych), czy PiS (ma 9 radnych), PSL i Bezpartyjni Samorządowcy (4 radnych), czy może: Koalicja Obywatelska, PSL, Bezpartyjni Samorządowcy i SLD?

 • Jakie szanse ma Elżbieta Anna Polak na pozostanie na stanowisku?
 • Jak daleko w negocjacjach jest w stanie ustąpić Koalicja Obywatelska? 
 • Jak dyrektor Instytutu Politologii ocenia spokojne zachowanie przedstawicieli Koalicji Obywatelskiej (PO i Nowoczesna)?

CZYTAJ WIĘCEJ:

Pozostało jeszcze 93% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Eliza Gniewek-Juszczak

To, jak się zmienia Nowa Sól w ostatnich latach stało się przyczyną wielu tematów artykułów dotyczących tego miasta. Co tutaj się buduje? Co to będzie? Kiedy zostanie otwarte? To pytania, na które odpowiedzi Czytelnicy lubią dostawać odpowiedź. I właśnie takich spraw dotyczą publikacje z Nowej Soli i okolicy. Ale nie tylko. Ukryte głęboko


Sporo frajdy sprawia mieszkańcom miasta, tym obecnym i byłym, odkurzanie wspomnień. Co tutaj było? Kto pamięta czerwoną budkę? Kto pracował w Odrze, a kto w Dozamecie? Oglądanie biało-czarnych zdjęć z miasta, którego już nie ma, wywołuje czasem łzy wzruszenia, a czasem żal, bo na starych fotografiach są osoby, które Czytelnicy osobiście znali, a którzy już odeszli.   


 Zdjęcia na każdy czas


Zainteresowaniem cieszą się też zdjęcia od naszych Czytelników ze współczesnej Nowej Soli. Z drona miasto fotografuje Jarosław Werwicki/Fota z drona. Obrazy przyrody uwiecznia Łukasz Wojtasik. Ptaki z okolic fotografuje Przemysław Pulka. Pasjonatów, prawdziwych artystów w swoich dziedzinach, w mieście nie brakuje.   Potrzebne akcje


Pięknie jest, kiedy uda się nagłośnić akcję pomocy, aby potrzebujący otrzymali wsparcie. Wzrusza chwila, kiedy kot czy bezdomny pies odnajdują swój nowy dom.   I czasem się spieramy, czasem widzimy te same sprawy zupełnie inaczej, a wtedy powstają kolejne artykuły, które docierają do kolejnych Czytelników. I o to w tym wszystkim chodzi, żeby było ciekawie, intersująco i na bieżąco. 


Czasem deszcz łez


Są tematy, które, przy ich tworzeniu, ściskają za serce i nie dają przestać o sobie myśleć.


 A na koniec kilka słów u mnie. Skończyłam filologię polską w Zielonej Górze i dziennikarstwo w Poznaniu.


Obserwuję życie wokół mnie. Czytam książki, oglądam kryminały, coś upiekę albo ugotuję. Co w praktyce oznacza włączonego w weekendy laptopa w kuchni z elektronicznym dostępem do biblioteki i platformy streamingowej oraz zapachu - czasem ciasta, czasem spalenizny. W Gazecie Lubuskiej pracuję od 2016 r.


Chętnie napiszę o Twojej sprawie, wydarzeniu, które organizujesz lub sukcesie, którym chcesz się pochwalić.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.