Gwiazdy będą na wyciągnięcie ręki

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Oprac. (olis)

Gwiazdy będą na wyciągnięcie ręki

Oprac. (olis)

Gorzów Wlkp. „Hamlet” zacznie całotygodniową ucztę dla prawdziwych fanów sceny. Gdzie? W Teatrze Osterwy

Wielbiciele teatru czekają na to cały rok, a karnety - na wszelki wypadek - rezerwują nawet na dwa lata do przodu. W Teatrze Osterwy ruszają 34. Gorzowskie Spotkania Teatralne.

Pierwsi na scenie pojawią się gospodarze spotkań, czyli aktorzy Teatru Osterwy. Pokażą premierowo „Hamleta” Szekspira, w reżyserii Błażeja Peszka. Rozglądajcie się też po widowni, bo będzie na niej wokalistka Maria Peszek, która nagrała piosenkę „Ofelia” do spektaklu (jest też autorką tekstu). W roli Hamleta - Jan Mierzyński (premiera w ten piątek o 19.00).

W sobotę (19.00) na deskach Osterwy znany i lubiany Adam Ferency w spektaklu „Dziennik przebudzenia” na podstawie prozy Jerzego Pilcha. W niedzielę publiczności spotkań pokaże się teatr z Jekaterynburga ze spektaklem „Wielka encyklopedia sowiecka” (19.00). W poniedziałek - „Dobry wojak Szwejk idzie na wojnę” Och-Teatru z Warszawy ze Zbigniewem Zamachowskim (19.00). Wtorek o 19.00 na deskach Osterwy - „Edukacja Rity” z Piotrem Fronczewskim. W środę Teatr Ateneum z Warszawy pokaże przejmującą tragifarsę „Ojciec”. W roli tytułowej Marian Opania (19.00). Czwartek to spotkanie m.in. z Magdaleną Cielecką i Mają Ostaszewską w spektaklu „Upadłe anioły” (17.00 i 20.15). Na koniec spotkań - w przyszły piątek - Lubuski Teatr z Zielonej Góry zaprosi na klimatyczny musical „Ach! Odessa - Mama...” (19.00).

Co z biletami? - zapytacie. Warto się dowiadywać z teatrze, bo choć większość się wyprzedała, to zdarzają się... cuda, że ktoś rezygnuje. Bilety kosztują od 65 do 110 zł.

Oprac. (olis)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.