Hala targowa będzie centrum rozrywki dla małych i dużych

Czytaj dalej
Fot. mat. urząd miasta Gorzów
Tomasz Rusek

Hala targowa będzie centrum rozrywki dla małych i dużych

Tomasz Rusek

Na Zawarciu w Gorzowie powstanie gigantyczne centrum rozrywki. Czego w nim nie będzie?! Trampoliny, basen piankowy, ściana wspinaczkowa i dużo, dużo innych atrakcji.

- Centrum rozrywki? Taki małpi gaj i inne hece? - dopytywała w sobotę Halina Janicka, babcia Piotrusia i Antosia. Akurat była na zakupach w galerii Nova Park, kiedy powiedzieliśmy jej, co ma być w hali przy galerii. Oczy jej się zaświeciły. - Wiem, ile nieraz trzeba się natrudzić, żeby tym moim urwisom dostarczyć rozrywki. Rodzice ciągle coś dla nich wymyślają i ja też się staram. Coś czuję, że tu będzie się im podobało - mówiła pani Halina.

W centrum rozrywki ma się zamienić hala targowa, stara, poursusowska nieruchomość. Gorzowski Rynek Hurtowy lata temu z pomocą miasta wyremontował ją i organizował w niej m.in. targi.

Teraz prezes rynku Bogusław Bukowski poinformował, że hala będzie miała nowe przeznaczenie: na powierzchni 3 tys. metrów kwadratowych powstanie wielkie centrum zabaw. - Propozycję dla siebie znajdą tu osoby w każdym wieku, zarówno amatorzy ruchu i aktywnego wypoczynku, jak i wykwalifikowani sportowcy. Wśród atrakcji znajdzie się park trampolin, ściana wspinaczkowa, gokarty elektryczne, basen piankowy i wiele innych - napisał nam prezes Bukowski.

Centrum zabaw ma też stale współpracować ze szkołami w całym województwie lu-buskim. W hali miałyby się odbywać lekcje w-f, zajęcia w ramach programu zapobiegania otyłości u dzieci czy międzyszkolna liga zbijaka.
- Na miejscu będzie można też wypocząć przy dobrej kawie, świeżo wyciskanych sokach owocowych i zdrowych przekąskach. Będzie to pierwsze tego typu centrum w promieniu około 100 km - czytamy w informacji prasowej.

Trampoliny, baseny piankowe i wiele, wiele innych atrakcji będzie w hali targowej. Projektowanie centrum rozrywki już się zaczęło. Otwarcie jest zaplanowane
mat. urząd miasta Gorzów Trampoliny, baseny piankowe i wiele, wiele innych atrakcji będzie w hali targowej. Projektowanie centrum rozrywki już się zaczęło. Otwarcie jest zaplanowane na przyszły rok. Obok galerii handlowej, stadionu i plaży miejskiej będzie to kolejna atrakcja Zawarcia.

Kiedy te wszystkie cuda? Jak informuje Gorzowski Rynek Hurtowy, prace projektowe już są rozpoczęte, a otwarcie centrum zaplanowano na początek 2017 r.
- Może w końcu Zawarcie się ożywi - komentuje pan Andrzej, 43-letni przedsiębiorca, też na zakupach. Jego zdaniem dzielnica żyje tylko dzięki stadionowi żużlowemu i galerii handlowej. Ale w zeszłym roku powstała tu plaża miejska i „zadomowiły się” Dni Gorzowa.

Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.