Hala w Kargowej z małym poślizgiem

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Marek Białowąs

Hala w Kargowej z małym poślizgiem

Marek Białowąs

Nie będzie uroczystego otwarcia nowej sali sportowej w Kargowej w obecności wojewody lubuskiego. Wykonawca nie zdążył z budową.

Jeszcze w maju br. "GL" informowała, że gdy dzieci wrócą po wakacjach do szkoły będzie na nich już czekać gotowa nowa sala sportowa i uczniowie mogą już zapomnieć o tzw. hali namiotowej, w której dotychczas odbywały się zajęcia z wychowania fizycznego. - Pod koniec lipca przewidujemy oddanie hali do użytku - mówił "GL" w maju Jerzy Fabiś, burmistrz Kargowej.

Dziś okazuje się, że termin ten z winy wykonawcy, okazał się nierealny. Minęła już połowa sierpnia a prace na budowie wciąż trwają. Burmistrz zwołał nawet radę budowy, aby ocenić postęp robót, poznać przyczyny opóźnień i określić nowy termin ukończenia prac.

- O ile wiem termin oddania inwestycji przesunięto na 27 sierpnia - mówi Leszek Radom, dyrektor gimnazjum, przy którym powstaje hala. - A do ukończenia jest jeszcze daleko, to prace wykończeniowe jak położenie płyty boiska, trybun na blisko 120 miejsc. Na dodatek robotnicy poprawiają trzy stopnie przy wejściu do budynku, które były innych rozmiarów niż pozostałe ze schodów. Do pracy zostały jeszcze łazienki i teren na zewnątrz hali. Trudno mi określić, czy budowlańcy zdążą. Mają mniej niż 2 tygodnie. A gdzie jeszcze czas na ewentualne poprawki po oddaniu inwestycji? Dlatego musieliśmy odwołać uroczystości otwarcia hali sportowej z wojewodą planowane na wrzesień.

Koszt budowy hali wynosi ponad 2,7 mln zł, a wartość dotacji jaką Kargowa otrzyma od ministerstwa sportu wynosi blisko 1,7 mln zł. Ponad 1 mln zł to wkład własny gminy.

Już od wczesnej wiosny trwały prace wykończeniowe na budowie. Nic nie zwiastowało opóźnienia w realizacji, mimo że wprowadzono zmiany do pierwotnych rozwiązań przyjętych przez architekta. Jak powiedział "GL" J. Fabiś - zamiany to głównie zasługa dyrektora gimnazjum, który miał najwięcej uwagi do projektu. Dzięki temu gmina uniknie dodatkowych kosztów związanych z adaptacją hali do wymagań szkoły. Wartość robót dodatkowych wyniesie 120 tys. zł.

- Myślę, że uroczystości oddania tak oczekiwanej sali sportowej w naszym mieście połączymy z obchodami patrona szkoły Jana Pawła II, które odbędą się 16 października br. - powiedział L. Radom.

O potrzebie budowy podobnego obiektu w Kargowej mówiono od lat. Rok temu ogłoszono przetarg na budowę obiektu o powierzchni całkowitej ponad 975 mkw. Zgłosiło się 15 firm, a zwycięzcą okazało się Przedsiębiorstwo Budowlane "Kontrakt" z Wilkowic.

Marek Białowąs

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.