Liliana Hachani

Hałas, dziury i brak autobusu to uroki remontu ulicy Zgorzeleckiej

Utrudnienia są, żeby wsiąść do autobusu, trzeba iść po dziurach na przystanek przy Okrzei - mówią Anna i Mieczysław Kasica. Fot. Liliana Hachani Utrudnienia są, żeby wsiąść do autobusu, trzeba iść po dziurach na przystanek przy Okrzei - mówią Anna i Mieczysław Kasica.
Liliana Hachani

Remont ulicy Zgorzeleckiej w Żarach rozpoczął się pod koniec kwietnia. Prace powodują utrudnienia, które dają się we znaki mieszkańcom.

Obecnie ulica jest zamknięta dla ruchu, wjechać mogą jedynie zmotoryzowani mieszkańcy do swoich posesji. Do ciągłego hałasu, jazdy po rozkopanej ulicy i innych trudności związanych z przebudową dochodzą jeszcze problemy z komunikacją. Mieszkańcy, którzy dotychczas wsiadali do autobusu przy Zgorzeleckiej muszą teraz dojść do przystanku przy Okrzei. Dla niektórych jest to nie lada problem, szczególnie, kiedy osoby starsze wychodzą po większe sprawunki.

- Dziś wybraliśmy się do miasta, przy okazji zrobiliśmy zakupy. Teraz trzeba zanieść te ciężkie torby do mieszkania. Z naszego przystanku mamy blisko, ale tam autobus teraz nie jeździ. Mam nadzieję, że to nie potrwa długo - mówi Mieczysław Kasica. 81 letni mieszkaniec kamienicy przy Zgorzeleckiej.

Jak informuje Iwona Kocik, wiceprezes Feniksa, firmy świadczącej usługi przewozowe w Żarach, zaistniała sytuacja nie jest zależna od przewoźnika. Autobus nie jeździ na Zgorzelecką z powodu przeprowadzanych tam prac, my jesteśmy jedynie informowani na jakim odcinku drogi są prace i gdzie autobus wjechać nie może - wyjaśnia I. Kocik.

Również kierowcy narzekają. Przejazd remontowaną ulicą był istną torturą, tak dla kierowców jak i dla aut. Teraz droga jest zamknięta i trzeba korzystać z objazdów. Jeśli dodać, że trwa również remont wiaduktu na Moniuszki i ruch odbywa się tam wahadłowo, okazuje się, że aby rano wjechać lub wyjechać z miasta trzeba poświęcić dużo więcej czasu niż zwykle. W godzinach szczytu tworzą się długie korki, a kierowcy robią się nerwowi. Zablokowane wjazdy do Żar już niejednego wyprowadziły z równowagi.

Mieszkańcom i wszystkim użytkownikom drogi pozostaje jednak uzbroić się w cierpliwość, bo remont Zgorzeleckiej prawdopodobnie potrwa do września, więc takich sytuacji może być więcej.

Liliana Hachani

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.