Hale po Funai zostały oficjalnie sprzedane

Czytaj dalej
Fot. Filip Pobihuszka
Jakub Nowak

Hale po Funai zostały oficjalnie sprzedane

Jakub Nowak

Firma Model Opakowania kupiła już oficjalnie tereny oraz hale po dawnej japońskiej fabryce telewizorów na strefie ekonomicznej.

Planowana sprzedaż terenów po japońskim koncernie Funai, o której napisaliśmy jako pierwsi jeszcze we wrześniu minionego roku, w końcu stała się faktem.

Ponad 84 tys. metrów kwadratowych działki oraz ponad 20 tys. metrów kwadratowych hal przejęła na początku marca spółka Model Opakowania, należąca do szwajcarskiej Grupy Model.

Co konkretnie będzie produkowane w przejętych budynkach?

- Na miejscu uruchomiona zostanie produkcja opakowań z tektury falistej. Nowa Sól jest trzecią, obok Biłgoraja i Czosnowa, lokalizacją w której działać będzie spółka Model Opakowania - informuje Ewa Batko, rzecznik urzędu miasta w Nowej Soli. Jak się dowiedzieliśmy, formalne podpisanie umowy oznacza, że już niedługo rozpoczną się w środku prace, związane z zaadaptowaniem istniejących już obiektów dla potrzeb nowego zakładu. Warto zaznaczyć, że polska spółka szwajcarskiego koncernu jest jednym z liderów w zakresie produkcji opakowań z tektury falistej, z nadrukiem offsetowym i fleksograficznym. W Nowej Soli planuje nie tylko zagospodarować już istniejące hale, ale także je odpowiednio rozbudować.

20 tys. metrów kwadratowych. Taką powierzchnię przejęła spółka Model Opakowania.

- Produkcja w nowym zakładzie rozpocznie się pod koniec bieżącego roku. Aktualnie trwa rekrutacja - komentuje E. Batko.
Prezydent Nowej Soli, Wadim Tyszkiewicz już wcześniej nie ukrywał, że bardzo cieszy go finalizacja sprzedaży hal po Funai, które od dłuższego czasu świeciły pustkami (część jedynie była wynajmowana przez inne zakłady, jako magazyn). - Zdrowa gospodarka nie znosi próżni - komentował wprost Tyszkiewicz.

Przy okazji warto przypomnieć, że to nie koniec zmian na północnej strefie ekonomicznej.

Jak opisywaliśmy już na naszych łamach, fabryka tapicerki samochodowej Fatsa, z grupy Inter Groclin, która zdecydowała się o przenosinach na Ukrainę, została kupiona niedawno przez niemiecką firmę Bader Polska, która również zajmuje się produkcją tapicerki samochodowej. Nowy inwestor zapowiada także znaczący wzrost zatrudnienia. - Dwie silne, solidne firmy, będą kolejną ostoją nowosolskiej gospodarki - komentuje Tyszkiewicz.

Po latach udało się w końcu sprzedać hale po Funai w Nowej Soli.
Filip Pobihuszka Po latach udało się w końcu sprzedać hale po Funai w Nowej Soli.

W okolicach Alumetalu trwa już także budowa nowego zakładu firmy Electropoli Galwanotechnika. Zgodnie z zapowiedziami inwestora, firma ma zatrudnić na starcie około 100-120 osób. Wartość całej inwestycji w Nowej Soli to w sumie 50 mln złotych.

Jakub Nowak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.