Hale targowe się zmienią. W jednej z nich poskaczemy

Czytaj dalej
Fot. Materiału Fun Jump
Jarosław Miłkowski

Hale targowe się zmienią. W jednej z nich poskaczemy

Jarosław Miłkowski

Do czerwca w jednej z hal GRH ma powstać park trampolin. Druga pusta będzie z kolei częścią zmodernizowanego targowiska.

Marzyliście kiedyś, by nauczyć się robić wsady do kosza niczym gwiazdy koszykarskiej ligi NBA? A może chcecie sprawdzić się w popularnej grze w „dwa ognie”, tyle że z możliwością skakania po ścianach? Już w czerwcu to wszystko będzie dostępne w jednej z hal Gorzowskiego Rynku Hurtowego przy ul. Targowej. Powstanie tu bowiem park trampolin, które zamierza otworzyć szczecińska firma Fun Jump.

- Halo! Halo! A taki park nie miał przypadkiem powstać właśnie teraz, w styczniu? – może zapytać uważny Czytelnik „GL”.
Owszem, miał. Pisaliśmy o tym w czerwcu zeszłego roku. Firma, która wówczas planowała taki park stworzyć w Gorzowie, zrezygnowała. GRH ma jednak kolejnego chętnego. Właśnie Fun Jump. Wczoraj firma podpisała porozumienie z GRH i zapewniała, że jej park powstanie już za kilka miesięcy.

- Chcemy, by został otwarty już w czerwcu – mówił Radosław Halicki, prokurent firmy ze Szczecina.
Trwają już prace nad projektem, ale większość atrakcji, jaka będzie w parku, jest już znana. Najwięcej miejsca w hali o powierzchni 3 tys. mkw. zajmie tzw. arena główna. Tam, na trampolinach, będzie można skakać do woli.
Oprócz tego będzie strefa gąbek. Tu zabawa może przypominać zabawę nad jeziorem czy w basenie, bo po wybiciu się z trampoliny będzie można zanurkować, nie w wodzie, ale w gąbkach.

Park ma być czynny od rana do wieczora. Także w weekendy. Koszt zabawy będzie pewnie wynosił od 20 zł za pół godziny zabawy w tygodniu do 45 zł za 90 minut w weekend (takie ceny są w Szczecinie, gdzie firma ma już dwa takie parki).
Na parku ma zyskać także miasto i mieszkańcy. Pracę ma znaleźć tu 20 osób, które firma zrobi instruktorami. Zarabiać na siebie będzie także sama hala nr 3 (to ta od strony ul. Grobla). Jej remont oraz remont drugiej pustej hali, kosztował 4 mln zł, a od dłuższego czasu stoją one puste. Miasto chce (GRH to spółka z jego udzialem), by zarabiały na swoją amortyzację.

* Gorzowski Rynek Hurtowy ma też drugą halę (to ta bliżej targowiska). Ona też ma zostać zagospodarowana.
Ta hala ma być częścią targowiska, które GRH chce zmodernizować. Fragment dachu w nim ma być przezroczysty, aby dochodziło do niego światło słoneczne. W środku po jednej stronie hali ma się odbywać handel hurtowy (teraz jest on na placu), a po drugiej handlować mają kupcy z tzw. domków. Dzięki temu rozwiązaniu producenci zyskają chłodnię. Z kolei na samym placu przed halą zwolni się miejsce na parking. Handel detaliczny cały czas będzie odbywał sie w dotychczasowym miejscu.
* Koszt modernizacji targowiska to 3 mln zł. 50 proc. tych pieniędzy miasto chce zdobyć z programu współpracy transgranicznej.
- Konkurs w tej sprawie zostanie ogłoszony w październiku, więc jeszcze w tym roku będziemy się ubiegać o pieniądze - mówił wczoraj Bogusław Bukowski, prezes Gorzowskiego Rynku Hurtowego. Jeśli dofinansowania nie będzie, miasto być może wyłoży własne pieniądze.

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.