Handel odbywać się będzie pod dachem

Czytaj dalej
Lila Sayed

Handel odbywać się będzie pod dachem

Lila Sayed

Remont targowiska od strony ul. Nawrockiego postępuje. Są nowe miejsca parkingowe i sanitariat. Do połowy czerwca mają być gotowe zadaszone stanowisk.

Już ponad dwa miesiące na targowisku na Bugaju trwają prace budowlane. Roboty dają się we znaki kupcom i klientom bazaru, ale nerwy uspokajają efekty pracy robotników, które widać gołym okiem.

Na parkingu przy ul. Nawrockiego pojawiły się dodatkowe miejsca postojowe. Trawnik zastąpiła kostka brukowa i parking rozszerzył się na 45 stanowisk. Tuż za nim stoi budynek sanitarny, z którego mogą już korzystać kupcy i klienci.

- Budynek ma około 24 metrów kwadratowych powierzchni i jest ogólnodostępny. Wewnątrz znajdują się dwie toalety. Jedna dla kobiet, druga dla mężczyzn. Obok ma stanąć drugi kontener o podobnej wielkości, w którym będzie m.in. biuro - zapowiada kolejne zmiany Sławomir Urbańczyk z Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Za kontenerami (dotychczas w tym miejscu był dziki parking, z którego korzystali handlarze) mają zostać wybudowane zadaszone stanowiska. Łącznie 32 krytych straganów. Jak twierdzi Sławomir Urbańczyk, prace na tym etapie rozpoczną się lada dzień i zakończą w połowie czerwca. Na razie teren został utwardzony (wyłożony kostką brukową).

W kolejnych fazach modernizacji targowiska w plac budowy zamieni się teren od strony ul. Grota-Roweckiego. Najpierw plac zostanie odwodniony, później utwardzony. Sporo zmieni się też przed blokiem przy ul. Grota-Roweckiego 21. Uporządkowane zostaną mieszczące się tam miejsca parkingowe, a wjazdu na nie będzie strzegł szlaban.

- Tylko mieszkańcy bloku otrzymają wjazdówki- zapowiada Urbańczyk. - Szlaban będzie wyposażony w audiodetektory, które będą reagowały na sygnał karetki, straży pożarnej czy policji.

Jak handlarze oceniają postępujące zmiany?

- Dobrze, że remont ruszył. Szkoda tylko, że tak późno, gdy markety zabrały już klientów - mówi jeden z kupców.

Handlarze obawiają się także, że plac targowiska od strony ul. Grota -Roweckiego zostanie sprzedany pod dyskont spożywczy.

Lila Sayed

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.