Hasło tych ferii: ,,My się zimy nie boimy...”

Czytaj dalej
Fot. Edward Gurban
Edward Gurban

Hasło tych ferii: ,,My się zimy nie boimy...”

Edward Gurban

Jak ten czas leci! Już za tydzień zaczynają się ferie zimowe. Oto oferta, którą przygotowały nowosolski Bibluś oraz kożuchowski Zamek.

Dla wszystkich tych dzieci, które nie wyjeżdżają na ferie (przypominamy, że rozpoczynają się one 18 i kończą 30 stycznia), miasto przygotowało wiele atrakcji podczas tych dwóch tygodni zimowego odpoczynku. Odbędą się więc zajęcia sportowo – rekreacyjne i gry zespołowe w salach gimnastycznych oraz na boiskach wielofunkcyjnych, a jeśli pogoda dopisze, nawet na lodowisku przy ul. Św. Barbary. Podczas ferii na sportowo będzie można skorzystać z zajęć nauki pływania w Gimnazjum nr 2, aerobiku, koszykówki, piłki nożnej, a w Solusiowej Przystani bawić się na całego! (9.00 – 12.30). Biblioteka i muzeum przygotowały równie atrakcyjne zajęcia. Będzie można skorzystać z zajęć plastycznych i edukacyjnych, a także gier planszowych czy wspólnego czytania i oglądania bajek i baśni. Pasjonaci historii będą mogli uczestniczyć w wycieczkach tematycznych, podczas których poznają nowosolski Szlak Solny czy zabytki miasta. Uwaga! Uczestnictwo dzieci i młodzieży w zajęciach jest bezpłatne.

Od 18 stycznia w Biblusiu ferie odbędą się pod hasłem „My się zimy nie boimy, w bibliotece ją spędzimy”.

Oto szczegółowy program (zajęć, które codziennie rozpoczynać się będą o godz. 11.00 i potrwają do 12.30):

Kożuchów
Tu głównym organizatorem ferii będzie oczywiście Centrum Kultury Zamek. W pierwszym tygodniu (od 18 do 22 stycznia od 11.00 do 13.00) zaprasza biblioteka, gdzie odbywać się będą zajęcia dla dzieci.
Natomiast w drugim tygodniu zimowych wakacji zajęcia zostaną przeprowadzone na Zamku.

Edward Gurban

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.