Herbert pisał tak, że chce się go czytać także poza szkołą

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

Herbert pisał tak, że chce się go czytać także poza szkołą

Jarosław Miłkowski

W Gorzowie był kierownikiem literackim w teatrze, w centrum jest jego ulica i mural a biblioteka od dziewięciu lat nosi jego imię. Dziś mija kolejna rocznica urodzin Zbigniewa Herberta. Już w piątek świętowana była bardzo uroczyście.

- Poezji Herberta trudno nie znać. Na lekcjach języka polskiego jego wiersze analizowaliśmy już w gimnazjum – mówi nam Klaudia Pudełko z Łagodzina. Chodzi do trzeciej klasy II Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Przemysłowej. W piątek wraz z innymi uczniami uczestniczyła w Gorzowskiej Herbertiadzie. Pomysł na nią wziął się stąd, że obchodzimy właśnie Rok Zbigniewa Herberta (dziś przypada rocznica jego urodzin) a sam ma też związki z naszym miastem.

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.