Hurra! Będzie remont aż 14 ulic na Zatorzu w Nowej Soli! [WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. Filip Pobihuszka
Filip Pobihuszka

Hurra! Będzie remont aż 14 ulic na Zatorzu w Nowej Soli! [WIDEO]

Filip Pobihuszka

Nowy asfaltowy dywanik zostanie wylany na trzech kilometrach dróg o łącznej powierzchni 20 tys. kw. Stanie też 67 nowych lamp!

- Mieszkam tu od 30 lat i w zasadzie od czasu jak powstało to osiedle, to żadnego większego remontu drogi tu nie było – mówi Wojciech Porzelski, mieszkaniec ul. Gałczyńskiego. – Kładli w międzyczasie rury, ale asfalt nie był robiony – dodaje.
W podobnym tonie wypowiada się pan Zygmunt, który mieszka kilka domów dalej. – Tu jedynie prowadzono drobniejsze naprawy. Ale muszę powiedzieć, że jak robili, to w sposób rzeczowy – przyznaje.

Dziś nawierzchnia tego spokojnego zakątka miasta nie prezentuje się najlepiej, ale to ma się zmienić już niedługo. Ulica Gałczyńskiego jest bowiem jedną z 14 ulic, które czeka generalny remont.

W środę prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz podpisał umowę z Wiktorem Kamzelskim z firmy Kambud, własnie na przebudowę 14 ulic w południowej części dzielnicy Zatorze. Oprócz wspomnianej ul. Gałczyńskiego, sprzęt budowlany pojawi się również na ulicach Słowackiego, Narutowicza, Długosza, Dygasińskiego, Lelewela, Wierzyńskiego, Szymanowskiego, Norwida, Reymonta, Broniewskiego, Kruczkowskiego, Solskiego i Asnyka.

Czytaj w czwartek w "Gazecie Lubuskiej" i w serwisie plus.gazetalubuska.pl

Filip Pobihuszka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.