Hurra! Będzie remont!

Czytaj dalej
Fot. Filip Pobihuszka
Jakub Nowak, (pif)

Hurra! Będzie remont!

Jakub Nowak, (pif)

Gmina wiejska NowaSól. - Jest! Jest! Jest! - cieszyła się pani Alfreda Baranowska, która od lat walczyła o remont drogi w Starym Stawie. Udało się!

- Hurra! Nawet nie wiecie jaka jestem szczęśliwa! Po tylu latach w końcu się udało! - mówiła nam w środę pani Alfreda, która z samego rana odwiedziła naszą redakcję, by podzielić się radosną wiadomością: dziurawa jak ser szwajcarski droga do jej wsi, czyli Starego Stawu, w końcu doczeka się kompleksowego remontu!

- To nasz wspólny sukces! Mieszkańców wsi i „Gazety Lubuskiej”, która od początku nas wspierała - mówiła uradowana kobieta. Pani Alfreda nie szczędziła także pochwał dla wójt gminy, Izabeli Bojko.

- Suszyłam jej głowę w związku z tą drogą od pierwszych dni urzędowania, to fakt, było czasami nerwowo, ale teraz muszę panią wójt mocno pochwalić. Poprzedni włodarz tylko nas zwodził, co nie przychodziłam to urzędu to widziałem tylko głupi uśmieszek i odwieczny tekst: „nie ma pieniędzy”. A tu proszę, pani Bojko rządzi tak naprawdę od niedawna, i już się udało! Brawo pani wójt! - komentowała wczoraj w naszej redakcji mieszkanka Starego Stawu. - Uśmiech z twarzy mi nie schodzi! - opowiadała nam z kolei wspomniana Izabela Bojko, wójt gminy wiejskiej Nowa Sól. Przez telefon również nie ukrywała swojej radości, związanej z pozyskaniem dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskiej, na remont gminnych dróg. Trudno się dziwić, przebudowa trasy do Starego Stawu był jedną z jej obietnic wyborczych.

- Od zawsze podkreślałam, że inwestycje drogowe to mój „konik” - zaznaczała I. Bojko. A, jak dodawała, trwające i zbliżające się remonty, to dla jej malutkiej gminy prawdziwa rewolucja. Przypomnijmy: poza remontem drogi na trasie Lubieszów - Stary Staw gmina dostała także pieniądze na remont czterech dróg w Kiełczu. Obecne trwają także prace na ul. Topolowej w Rudnie (to z kolei inwestycja prowadzona w ramach „schetynówek”).

Pozostaje pytanie: co dalej? 25 maja w Urzędzie Marszałkowskim podpisane zostaną umowy z samorządami, które dostały pieniądze. Prace powinny ruszyć jeszcze w tym roku.

A już w sobotę w „Tygodniku Nowej Soli” znajdziecie pełen wykaz dróg z powiatu nowosolskiego, które otrzymały pieniądze na remonty.

Jakub Nowak, (pif)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.