Lucyna Makowska

Hurrra! W tym roku Mamy w kieszeni „srebro pismaków”!

SP nr 2 żary Fot. Fot. SP nr 2 żary Reprezentacja „Kuriera ” prezentuje swoją gazetkę na targach.
Lucyna Makowska

„Kurier Dwójki” z Żar uzyskał tytuł Srebrnego Laureata w ogólnopolskim konkursie „Forum Pismaków” - prestiżowym konkursie dziennikarskim dla dzieci.

- To najbardziej prestiżowy i najstarszy konkurs dziennikarski dla dzieci i młodzieży - dodaje Jolanta Błażków, opiekunka gazetki.- Jego organizatorem jest Fundacja Nowe Media z Warszawy i Polskie Towarzystwo Kulturalne z siedzibą w Katowicach, pod honorowym patronatem prezydent Katowic Marcina Krupy.

W składzie jury znaleźli się m.in. Robert Bogdański - były prezes PAP, Aleksandra Zieleniewska - założycielka radia RMF, Paweł Reszka - znany reporter, autor wielu książek, obecnie w zespole Tygodnika Powszechnego, Ewa Drzyzga - była dziennikarka RMF FM i prowadząca program talk show pt. „Rozmowy w toku”.

Jurorzy oceniali między innymi: samodzielność myślenia, obiektywizm, różnorodność tematyki i form wypowiedzi dziennikarskiej, jakość tekstów, estetykę gazetek o oryginalnym charakterze, legalność materiałów.

Uczniowie z żarskiej Dwójki zyskali uznanie jury, wystarczyło wysłać trzy numery gazetki. Po nagrodę pojechała delegacja z redakcji „Kuriera”: Dominika Awdziej i Anna Wardak wraz opiekunem redakcji. Laureaci uczestniczyli w warsztatach dziennikarskich, które były dobrą okazją do wymiany doświadczeń z innymi młodymi dziennikarzami z redakcji szkolnych z całej Polski.

Więcej w Kurierze Żarsko-Żagańskim.

Lucyna Makowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.