I jak tu zaparkować?!

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik

I jak tu zaparkować?!

Łukasz Koleśnik

- Nie ma tutaj gdzie zostawić samochodu - mówi rozeźlony pan Jan z Krosna Odrzańskiego, który dostał mandat za zaparkowanie auta w złym miejscu.

Pan Jan opowiada o tym, jak dostał mandat. - 100 złotych. Chociaż wszyscy, którzy chcą zrobić zakupy w markecie tam parkują. Nic nie wskazuje na to, że nie wolno tam się zatrzymywać. A straż miejska często zostawia samochód w niedozwolonych miejscach, nawet jak nie jest na interwencji - burzy się pan Jan.

Podkreśla, że miejsc parkingowych w Krośnie Odrzańskim jest zdecydowanie za mało. - Jeśli urząd planuje wykonanie jakiś dodatkowych parkingów w centrum, to jak najbardziej to popieram. Obowiązkowo jest potrzebnych więcej miejsc, dobrze oznaczonych, ponieważ w niektórych godzinach nie ma gdzie zostawić samochodu - stwierdza mieszkaniec miasta.
Wielu miejscowych zdecydowanie jest za tym, aby powstało więcej postojów. A przyjezdni? Nie odczuwają tego tak bardzo. - Jestem z okolic Bobrowic i do miasta przyjeżdżam co jakiś czas - mówi pani Marta. - Osobiście nie miałam większych problemów z parkowaniem, ale może osoby, które żyją i poruszają się tutaj na co dzień mogły mieć większe problemy - stwierdza.
Gmina obecnie nie planuje żadnych inwestycji w tym kierunku. Mieszkańcy mogą jednak zadecydować, że w centrum pojawi się dodatkowy parking, jeśli tak zagłosują w budżecie obywatelskim. - Jednym z zadań jest budowa pierwszego etapu parkingu, przy ul. Pułaskiego. Koszt wynosi ok. 70 tys. zł - dowiedzieliśmy się w urzędzie.

Kiedyś gmina zastanawiała się nad parkomatami. - Wcentrum każdego miasta jest zwykle problem. Krosno jest specyficznie ułożone. U nas centrum można wskazać w kilku miejscach. Obszar jest rozległy. Pojawił się temat parkomatów, ale przy naszym położeniu nie spełniłby on swojego zadania. Staraliśmy się uporządkować postój samochodów na terenie Krosna. Między innymi wprowadziliśmy ograniczenia czasowe na parkingu przed urzędem skarbowym - mówi wiceburmistrz Grzegorz Garczyński. - Rozmawialiśmy też z komendantami naszych jednostek, m.in. saperów, którzy mogliby udostępnić miejsca przy jednostce. Cały czas trwają prace przy targowisku, przy ul. Parkowej powstało kilka dodatkowych postojów. Czekamy też na właściciela placu przy targowisku, który wspominał o budowie dużego parkingu.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.