Marcin Łada

Idą derby i nerwy

Marcin Łada

Zawodnicy Ekantor.pl Falubazu nie będą mieli zbyt wiele czasu na myślenie o derbach. Do poniedziałku czeka ich dużo jazdy. Co innego kibice.

Czy Falubaz już żyje derbami? Niekoniecznie, bo zielono¬górzanie mają dziś zaległy wyjazd do Leszna. Ten pojedynek determinuje sportową stronę przygotowań. - Po ostatnim meczu z Grudziądzem drużyna się rozjechała. Jason miał w poniedziałek Anglię, a we wtorek Szwecję. Reszta chłopaków też. Nie było środowego treningu tylko z marszu na spotkanie w Lesznie - powiedział rzecznik klubu Marcin Grygier.

Po starciu z „Bykami” ekipa Marka Cieślaka także nie spotka się w całości przy W69. Powodem starty w Grand Prix i mistrzostwach ekstraligi. Próbne kółka pokręcą tylko ci, którzy będą potrzebowali, by sprawdzić siebie lub sprzęt. Na przykład Aleksandr Łokta¬jew zapowiadał w niedzielę, że musi „solidnie przerobić temat sprzętowy”. Rosjanin będzie testował swoje silniki, żeby wybrać coś na Gorzów. Jarosław Hampel? - Jego starty ligowe w najbliższym czasie są nierealne - powiedział Grygier.

„Mały” był podczas weekendu z drużyną, ale nie zapowiedział się na treningi i wciąż pozostaje poza talią Cieślaka.

Wróćmy do derbów. - Bierzemy odpowiedzialność za naszych kibiców. Jest to coś nowego w porównaniu do tego, co miało miejsce w ostatnich latach. Dostaliśmy 885 biletów do sektora gości, które dziś i jutro można jeszcze kupować w sklepach kibica w Focusie i Auchan. Derby są meczem podwyższonego ryzyka, więc trzeba mieć ze sobą dowód tożsamości lub kopię dowodu jeśli jedna osoba kupuje dla kilku - powiedział Grygier i wyjaśnił na czym polega wzięcie odpowiedzialności za fanów. - Gdybyśmy tego nie zrobili to Stal mogła w ogóle odmówić przyjęcia naszych grup zorganizowanych. Jeśli dojdzie do jakichkolwiek naruszeń porządku to cała odpowiedzialność finansowa spada na klub. Kibice muszą pamiętać, że wszelkie niezgodne z prawem zachowania narażają klub na konsekwencje. Mamy zapewnienie, że nic się nie wydarzy, bo fani doceniają, że można bez problemu kupić bilety w Zielonej Górze. Wejściówek nie można nabyć przez internet. Zapisy na autokary prowadzą sami kibice. Spora grupa pojedzie samochodami. Klub nie rezerwuje autobusów.

Uwaga w punkcie 13. regulaminu imprez przy Śląskiej czytamy, że zabrania się: „wnoszenia przez kibiców drużyny przyjezdnej zajmujących wydzielone dla nich przez organizatora sektory, flag o znacznych rozmiarach, rozwijanych bezpośrednio nad uczestnikami imprezy tzw. „sektorówek” oraz innych elementów mogących posłużyć do ukrycia tożsamości uczestnika imprezy, wszelkiego rodzaju toreb podręcznych, nagłośnienia, elementów opraw i przedmiotów do prowadzenia dopingu podczas imprez”. Warto pamiętać, że nie wejdą osoby pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

Jakie nastroje w klubie i typy na lubuskie derby? - Każdy mecz jedziemy wygrać, a więc 46:44 dla nas. Jeśli chodzi o rundę play off i ewentualną pozycję po rundzie zasadniczej to przyjęliśmy zasadę mikrocykli. To oznacza, że skupiamy się na poszczególnych spotkaniach. Najpierw trzeba pokonać Leszno, a później będziemy myśleli, co dalej - powiedział Grygier i przyznał, że drużyna z Torunia rozpędza się jak nasza i raczej nie byłaby zbyt wygodnym przeciwnikiem w pierwszej odsłonie walki o medale...

Marcin Łada

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.