Grażyna Antoniewicz

Idealny pierścionek dla wybranki serca

Niezmienną popularnością wśród pierścionków zaręczynowych cieszą się te wzbogacone małym brylantem. Wielokamieniowe, wyszukane krążki zaręczynowe kupowane Fot. 123rf Niezmienną popularnością wśród pierścionków zaręczynowych cieszą się te wzbogacone małym brylantem. Wielokamieniowe, wyszukane krążki zaręczynowe kupowane są sporadycznie
Grażyna Antoniewicz

Zanim nasza ukochana powie „Tak!”, czeka nas wybór pierścionka zaręczynowego. Jaki powinien być ten idealny? Czy w jubilerstwie możemy mówić o trendach? Jakie pierścionki wybierają dla swoich wybranek panowie?

Powodzeniem cieszą się pierścionki z małym lub większym brylancikiem. Fantazyjne, wielokamie niowe kupowane są rzadko - mówi złotnik Jacek Józefczyk.- Ci, którzy nie mają większej gotówki wybierają tańsze w cenie do 500 zł i niekoniecznie z brylantem. Nie zdarza się, że dostajemy do przerobienia stary pierścionek. Młodzi ludzie śpieszą się, nie mają czasu, więc wybierają gotowe wzory.

- U nas najdroższy pierścionek z brylantem kosztuje 10 tys. zł - dodaje złotnik. Obrączki najczęściej robione są na zamówienie z żółtego, białego lub białożółtego, a nawet trzykolorowego złota. - Moda na obrączki grawerowane nieco się ostudziła, w ciągu ostatnich trzech lat częściej wybierane są obrączki gładkie, tradycyjne płaskie lub półokrągłe - opowiada Jacek Józefczyk. Często na wewnętrznej stronie wygrawerowana jest data, imiona lub jakaś sentencja typu: „Na zawsze Twój”, „Warto było czekać”, albo cytat „amor omnia vincit” (miłość wszystko zwycięży).

Niekiedy zdarza się, że nie dochodzi do ślubu, a pan młody zamówił już obrączki. Co wtedy?
- Klienci uważają, że są one feralne, więc sprzedają je na złom i kupują nowe - mówi nasz rozmówca. - Podobnie jest z pierścionkami, ale w tym przypadku jeśli zaręczyny zostają zerwane lub oświadczyny odrzucone narzeczony przychodzi i chce oddać pierścionek. Raz zdarzyła się nam kapryśna narzeczona, która przyszła wymienić pierścionek, była wyjątkowo agresywna i zwymyślała narzeczonego. Moim zdaniem, przyszły pan młody powinien się mocno zastanowić nad ślubem, a pierścionek był naprawdę ładny, z brylancikiem - zapewnia złotnik.- Na ogół wszystko jest w porządku, korygujemy tylko rozmiar.

Jubiler Tadeusz Podhajny, od wielu lat pracujący w branży także zapewnia, że modne są pierścionki z niedużym brylantem. To już nie jest tak, jak dawniej, że była wielka magia „pierścionek z brylantem”. - Obecnie można go już kupić za osiemset lub tysiąc złotych, Choć oczywiście, są i droższe. To prezent, podkreślający wagę uroczystości, który pani zwykle otrzymuje raz w życiu. Pierścionek z cyrkonią czy innym kamieniem można dostać pod choinkę od Mikołaja, jeżeli kobieta była grzeczna - żartuje Pan Tadeusz. - Nie zdarzyło się, aby narzeczona przyszła z reklamacją. Narzeczonemu radzę, aby był to pierścionek stonowany, nieduży, ale gustowny, elegancki - idealny na co dzień i na uroczyste okazje.

Grażyna Antoniewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.