Idźmy na wojnę ze smogiem

Czytaj dalej
Fot. 123rf
Jarosław Miłkowski

Idźmy na wojnę ze smogiem

Jarosław Miłkowski

Ekolodzy nie ustają w walce o czyste powietrze w regionie. We wtorek, 24 maja, byli w urzędzie wojewódzkim.

– Świeże powietrze nie ma barw politycznych. Ono jest potrzebne nam wszystkim – mówił nam we wtorek, 24 maja, Grzegorz Musiałowicz, gorzowski radny Ludzi dla Miasta. W samo południe przyszedł do ratusza z petycją, w której domagał się, by miasto zaczęło jeszcze bardziej walczyć ze smogiem.

Wraz z radnym do magistratu przyszedł Remigiusz Krajniak z Żar, prezes fundacji Eko – Lubusz. On z kolei dwie godziny wcześniej zaszedł do urzędu wojewódzkiego, by podobną petycję przekazać także służbom wojewody.

Czytaj w środę, 24 maja, w "Gazecie Lubuskiej" i w serwisie plus.gazetalubuska.pl

Zobacz: Smog w Polsce. Jak badana jest jakość powietrza?

(wideo: Agencja TVN/x-news)

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.