Andrzej Flügel

Igor Zajcew, nowy zawodnik Stelmetu

Igor Zajcew, nowy zawodnik Stelmetu Fot. Mariusz Kapała
Andrzej Flügel

Stelmet Zielona Góra pozyskał kolejnego gracza. To Ukrainiec Igor Zajcew, skrzydłowy mogący występować także jako środkowy.

Etatowy reprezentant Ukrainy ma na koncie mistrzostwo i dwa wicemistrzostwa tego kraju, potem wicemistrzostwo Polski z Rosą Radom. W tym klubie grał od kwietnia 2015 roku reprezentował barwy Radom, z którą Stelmet BC spotkał się w tegorocznym finale ekstraklasy. 27-letni zawodnik spędzał na parkiecie średnio 21,48 minuty, rzucał 10,8 punktu na mecz (45,5 proc. skuteczności w rzutach z gry) i zbierał średnio 5,1 piłek na jedno spotkanie.

- To silny skrzydłowy, który od 2015 roku występuje na polskich parkietach. Igor to wszechstronny zawodnik, może grać przodem i tyłem do kosza - tak na stronie klubowej ocenia swojego nowego zawodnika trener Artur Gronek. Gra dobrze w ataku, ma dobry rzut za trzy, ale potrafi także wrócić i zaangażować się w grę obronną. Potrafi grać zespołowo, jest też bardzo groźny w polu trzech sekund - dodaje szkoleniowiec.

Igor Zajcew dwukrotnie występował w mistrzostwach Europy (w 2013 i 2015 roku). Natomiast 31 sierpnia, meczem z Bułgarią, reprezentacja Ukrainy - z naszym nowym zawodnikiem w składzie - rozpoczyna eliminacje na Eurobasket 2017. Oprócz tych dwóch drużyn, w grupie E znalazły się także Kosowo i Słowenia. Wystąpił także na mistrzostwach świata.

Podpisaliśmy z Igorem roczny kontrakt. Ukrainiec dał się poznać jako twardziel, który walczy za swoją drużynę

- Podpisaliśmy z Igorem roczny kontrakt. Ukrainiec dał się poznać jako twardziel, który walczy za swoją drużynę. Dla mnie ważne też jest to, że to zawodnik, który zna realia polskiej ligi, grał także w lidze VTB, lidze ukraińskiej, jest doświadczony. Dzięki Igorowi będziemy mieli w szatni fajny miks kulturowy, a to także jest ważne - mówi Janusz Jasiński.

Zanim Igor Zajcew podpisał kontrakt z Rosą Radom, występował w Krywbasbaskecie Krzywy Róg, Azowmaszu Mariupol oraz Chimiku Jużne. Ma na koncie mistrzostwo Ukrainy (2015), trzy wicemistrzostwa (2012 i 2013 - Ukrainy, 2016 - Polski, z Rosą). Zdobył także e radomską ekipą Puchar Polski po pokonaniu w finale... Stelmetu.

Andrzej Flügel

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.