Jarosław Miłkowski

Ile lat mają pociągi, którymi jeździmy po Lubuskiem?

Ile lat mają pociągi, którymi jeździmy po Lubuskiem? Fot. Mariusz Kapała
Jarosław Miłkowski

Najwyższa Izba Kontroli sprawdziła wiek polskich pociągów. W Lubuskiem to średnio 21 lat. Obok nowych szynobusów mamy też skład, który jeździ już... pół wieku

- Najstarszy nasz pociąg ma 51 lat. To elektryczny zespół trakcyjny, który jeździ m.in. z Zielonej Góry czy Kostrzyna. Był już jednak dwukrotnie gruntownie modernizowany i ma choćby nową kabinę. Na drugim biegunie jest szynobus SA139, który ma ledwie pół roku – mówi nam Krzysztof Pawlak, dyrektor lubuskiego oddziału PolRegio, czyli marki Przewozów Regionalnych.

Czytaj więcej:

 • Gdzie wozi Lubuszan 51-letni pociąg?
 • Ile mamy szynobusów?
 • Kiedy będzie nowy tabor?

 

Pozostało jeszcze 88% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.