Jarosław Miłkowski

Ile osób zgłosiło się już po 500 złotych na dziecko?

Ile osób zgłosiło się już po 500 złotych na dziecko? Fot. Archiwum "GL"
Jarosław Miłkowski

Do skorzystania z programu Rodzina 500 plus uprawnionych jest u nas 78 tys. rodzin. 53 tys. z nich złożyło już wnioski.

– Wpłynęło już 66 proc. wniosków, których się spodziewamy. W kwietniu wypłaciliśmy już gminom 31 mln zł i 1 mln zł powiatom – mówi wojewoda Władysław Dajczak. W poniedziałek Lubuski Urząd Wojewódzki podsumowywał pierwszy miesiąc funkcjonowania programu Rodzina 500 plus. – Mamy już 53 tys. przyjętych wniosków, do których uprawnionych jest 107 tys. dzieci z 78 tys. rodzin – informowała Grażyna Jelska, dyrektor wydziału polityki społecznej w LUW-ie. Do dziś wypłacono już 21 tys. świadczeń.

Najbardziej aktywna gmina to Nowe Miasteczko, gdzie urzędnicy wypłacili 76 proc. świadczeń. Niewiele pod tym względem ustępują mu Kolsko oraz Babimost. Najwięcej pieniędzy rozdał z kolei Gorzów, gdzie wypłacono już 1,5 mln zł (tu pieniądze dostało już 3 tys. uprawnionych dzieci).

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.