Ile oszczędzisz na działce? Radni przyjęli uchwałę o bonifikatach

Czytaj dalej
Fot. Pixabay.com
Jarosław Miłkowski

Ile oszczędzisz na działce? Radni przyjęli uchwałę o bonifikatach

Jarosław Miłkowski

Płaciłeś za użytkowanie wieczyste 1 tys. zł rocznie? Teraz wystarczy, że zapłacisz od razu 7 tys. zł, a za własną działkę będziesz płacil już tylko podatek gruntowy.

Ten tydzień przyniósł bardzo dobre informacje dla tych, którzy mają dom na gruncie w wieczystym użytkowaniu. W środę została przyjęta uchwała w sprawie wysokości bonifikat za wieczyste użytkowanie. W Gorzowie, jak w wielu innych miastach, dotyczy to tysięcy ludzi.

1 stycznia tego roku weszły w życie przepisy, które dotychczasowe wieczyste użytkowanie gruntów zabudowanych na mieszkania lub bloki przekształcają w prawo własności.

CZYTAJ DALEJ:

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.